Subota, 20.12.2014.

18:37

Zvezdi ne valja, na Kipru razbija

Iefani Onjilo, napadač Crvene zvezde na pozajmici u Ermisu, nastavlja da blista u kiparskom fudbalu.

Ermis je u velikom derbiju 14. kola kiparske lige pobedio APOEL sa 2:1, a oba gola za domaćina postigao je Onjilo.

On je prvo u 48. minutu izjednačio na 1:1, a onda je u drugom minutu nadoknade doneo veliko slavlje i pobedu domaćem sastavu.

Ovom pobedom Ermis je vodećem APOEL-u prišao na pet bodova zaostatka, a Iefani Onjilo je postao najbolji strelac lige sa 10 golova na 13 utakmica.

Podsetimo, on je od prelaska iz Javora u Crvenu zvezdu u klubu sa Marakane odigrao samo 240 minuta bez postignutog gola, pre nego što je prosleđen na Kipar.

Zvezda je u jesenjem delu Jelen Superlige upravo najviše problema imala sa realizacijom, pa je ceo tim crveno-belih na 15 utakmica postigao samo 8 golova više nego što je Onjilo na 13 utakmica na Kipru.