Subota, 20.12.2014.

15:36

Siti lako, asistencija Kolarova

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su na svom terenu Kristal Palas sa 3:0 (0:0) u prvom meču 17. kola engleske Premijer lige.

Izvor: MN

Autor: MN

Dva gola postigao je Silva u 49. i 61. minutu, kod drugog mu je asistirao srpski fudbaler Aleksandar Kolarov, dok je konačan rezultat postavio Jaja Ture.

Siti se šestom pobedom u nizu izjednačio po broju bodova sa Čelsijem, ali londonski tim ima meč manje jer u ponedeljak gostuje Stouku.

U prvom poluvremenu igralo se otvoreno na obe strane, ali pogodak nije viđen. Siti je prvi put šutirao u okvir gola u 50. minutu i odmah pogodio. Fernandinjo je dodao loptu u kazneni prostor Sabaleti, on je vratio malo unazad ka Silvi koji je šutirao, lopta je zakačila fudbalera Kristal Palasa, Dana, prevarila golmana i završila u mreži.

U 61. minutu Siti duplira prednost. Posle jednostavne akcije, Kolarov je sa leve strane precizno centrirao pravo do Silve koji nije imao problema da loptu još jednom smesti u gol. Gol Kristal Palasa poništen je u 63. minutu, jer je sudija pogrešno signalizirao ofsajd. Siti povećava na 3:0 u 81. minutu. Posle greške igrača Kristal Palasa na sredini terene kontranapad poveo je Navas, dodao na levu stranu ka Milneru, on je asistirao Tureu koji je zakucao loptu u gol.