Četvrtak, 30.10.2014.

22:42

Toni s penala "ukrao" pobedu Laciju

Fudbaleri Helas Verone i Lacija igrali su nerešeno 1:1, u zaostalom meču devetog kola Serije A.

Rimljani su vodili u Veroni od 43. minuta i gola Senada Lulića, ali su bez pobede ostali polovinom drugog dela igre nakon penala Kavande koji je u gol pretvorio Luka Toni.

Boško Janković je bio starter u Veroni, ali je zamenjen na poluvremenu. S druge strane, Filip Đorđević je tri minuta pre kraja meča usputio mesto Miroslavu Kloseu.

Lacio je tako prekinuo seriju od četiri pobede, pa je sa Milanom, Sampdorijom i Udinezeom na deobi od treće do šeste pozicije, sa najboljom gol razlikom. Verona je osvojila tek četvrti bod u poslednjih pet kola, pa je 11. sa 12 bodova.

U izjednačenom meču bez previše gol šansi prvu priliku imala je Verona u 21. minutu, Toni je postigao gol, ali je na njegovo razočaranje, možda i opravdano, poništen zbog ofsajda.

Lacio je prvi put zapretio dva minuta pre kraja poluvremena i odmah poveo. Lulić je dobio sjajan pas i prevario golmana domaćin šutem po sredini gola.

Verona je opet krenula ofanzivnije u nastavku, već u petom minutu Toni je imao novu sjajun šansu, primio je loptu iz slobodnog udarca i poslao snažan šut sa nekoliko metara od gola, ali je pogodio pravo u golmana Marketija. Mogao je samo da se uhvati za glavu.

Nastavio je domaćin da dominira, i konačno u 68. minutu to mu donosi rezultat. Luis Pedro Kavanda je povukao u svom kaznenom prostoru rivala za dres, pa je domaćin dobio penal uz igrača više, jer je sudija Masimilijano Irati dao drugi žuti karton Kavandi.

Iskusni Luka Toni nije propustio ovaj poklon, te svojim tek drugim golom u prvenstvu donosi bod domaćinu.