Nedelja, 26.10.2014.

21:42

Baka sa tačke za istoriju Sevilje

Fudbaleri Sevilje igraju fenomenalno od starta Primere, a pobedom nad Viljarealom 2:1 (0:0) u devetom kolu ušli su u istoriju kluba iz Andaluzije.

Na Romas Sančes Pishuanu nije bilo golova do 79. minutu, da bi u preostali 15 videli čak tri.

Najpre je povela 'Žuta podmornica' u 79. minutu, a strelac je bio Lukas Vieto. Devet minuta kasnije izjednačio je Denis Suares, da bi Karlos Baka iz penala, koji je sjajno 'iznudio' Benoa Tremolinas, u trećem minutu nadoknade doneo sva tri boda svojoj ekipi.

BEkipa Unaja Emerija je tako posle devet kola, stigla do učinka od sedam pobeda, uz po poraz i remi – što je najbolji start Sevilje u njenoj istoriji.

Nismo videli previše u osamdeset minuta fudbala, solidan nastup obe ekipe, ali bez koncentracije i preciznosti u samoj završnici. 'Led' je prvi probio Argentinac Lukas Vieto, kada je divan pâs Kanija samo bocnuo preko Beta.

Domaćin je zatim preuzeo kontrolu, počeo da ređa napade, da bi se Suares sjajno snašao u 88. minutu, na centaršut sa desnog boka – lepo je prevario trojicu čuvara i u padu poslao loptu u bliži ugao za 1:1.

Činilo se da će se meč tako i okončati, ali je Tremolinas iskoristio neopreznost Đovanija dos Santosa u trećem minutu nadoknade. Francuz se prikrao Meksikancu, na desnom rognju šesnesterca, ukrao mu loptu, a ovaj ga bespotrebn oborio.

Siguran izvođač bio je Karlos Baka kome je to bio sedmi gol u sezoni.

U prvom meču dana, Malaga je pregazila Rajo Valjekano, dok su Espanjol i Deportivo odigrali bez golova u Kataloniji.