Subota, 27.09.2014.

17:53

PL: Čelsi gazi, 'Sveci' ga prate

Fudbaleri Čelsija pobedili su Aston Vilu sa 3:0 u 6. kolu Premijer lige i zadržali prednost na čelu tabele.

Tim Žozea Murinja i dalje ima tri boda više od drugoplasiranog Sautemptona koji je sjajnu formu nastavio protiv KPR – 2:1.

Tek drugu pobedu u sezoni ostvario je Mančester junajted koji se mučio sa Vest Hemom, ali je ipak na kraju pobedio sa 2:1. Šampion Siti je takođe imao dosta problema protiv Hala u gostima, ali je i on na kraju osvojio tri boda – 4:2.

Ekipa Žozea Murinja nastavlja pohod ka tituli. Nakon što u prošlom kolu prvi put ove sezone nije pobedio (remi sa Sitijem), Čelsi se vratio pobedama protiv ekipe iz Birmingema. Sve je počelo odlično za ’plavce’ pošto je Oskar već u sedmom minutu posle lepe akcije i dodavanja Vilijana pogodio za 1:0, ali u nastavku prvog dela nije bilo golova.

Ipak, sve se promenilo u drugom delu. U 59. minutu svoj osmi gol na petoj utakmici u sezoni postigao je Dijego Kosta koji je ispratio centaršut Aspilikuete i glavom pogodio za 2:0. Konačan rezultat 11 minuta pre kraja postavio je Vilijan. U domaćem timu svih 90 minuta odigrali su Branislav Ivanović i Nemanja Matić.

Veoma važnu pobedu, tek drugu u sezoni, ostvario je i Mančester junajted. Luj van Gal je u startnu postavu uvrstio mladog 19-godišnjeg Patrika Meknera, a Junajted je već u 22. minutu vodio sa 2:0. Prvo je Runi pogodio u 5. minutu, a u 22. je Van Persi duplirao prednost na asistenciju Falkaa.

Do kraja meča Junajted je ipak morao da spasava pobedu. U 37. minutu Sako je smanjio na 2:1, a već u 59. Vejn Runi je isključen jer je šutnuo Stjuarta Dauninga. Gosti iz Londona nisu ipak uspeli da izjednače, pa je na kraju ostalo 2:1. U 89. minutu Kevinu Nolanu je poništen gol zbog sumnjivog ofsajda.

Sjajna igra Sautemptona više nije slučajnost, a ponovo je važnu ulogu u pobedi ’svetaca’ imao srpski reprezentativac Dušan Tadić. On je bio asistent kod fantastičnog pobedonosnog gola koji je u 68. minutu postigao Gracijano Pele. Bivši napadač Fejnorda primio je loptu posle dodavanja Tadića, a onda fantastičnim makazicama pogodio mrežu gostiju. Tadić je ponovo bio jedan od najboljih, a zamenjen je u 91. minutu.

Ponovo se u strelce upisao i Frenk Lampard, koji je overio pobedu Sitija protiv Hala u gostima. Dva gola za šampiona postigao je Edin Džeko, a prvi gol na utakmici dao je Serhio Aguero. Na drugoj strani je Mangala postigao autogol, a Ernandes je u 32. minutu izjednačio na 2:2. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov presedeo je meč na klupi.