Utorak, 26.08.2014.

00:01

Kiks Atletika već na startu

Fudbaleri Atletiko Madrida, branioci titule u Primeri, kiksnuli su već na startu novog šampionata, pošto su remizirali bez golova sa Rajo Valjekanom u gostima.

Izvor: SO

Autor: SO

To je peti put u istoriji da branilac titule na startu prvenstva odigra meč 0:0 – tri puta se to dogodilo Barseloni, a jednom Sevilji.

Atletiko nije bio superioran kao što se očekivalo – obe ekipe imale su po dva udarca u okvir gola, a Rajo je imao i veći posed lopte (59%-41%).

Najbolje prilike na meču propustio je napadač gostiju Mario Mandžukić, ali ni on nije uspeo da donese slavlje Atletiku. Svoje šanse hrvatski centarfor propustio je u prvom poluvremenu, a blizu je bio i Himenes.

U nastavku je Rajo bio bolji, međutim, ni tim iz predgrađa Madrida nije iskoristio svoje šanse, pre svih Manućo.

Na klupi Atletika sedeo je Herman Burgos, pošto je trener Dijego Simeone suspendovan na čak osam utakmica.

Ranije u ponedeljak Real je savladao Kordobu sa 2:0.