Utorak, 06.05.2014.

22:59

Napoli siguran protiv Kaljarija

Fudbaleri Napolija savladali su Kaljari sa 3:0 u poslednjoj utakmici 36. kola italijanske Serije A i učvrstili se na trećoj poziciji tabele.

Izvor: SV

Autor: SV

Napolitanci imaju 72 boda, devet više od Fiorentine, a čak 13 manje od Rome, dok je Kaljari na 15. mestu sa 39 bodova, deset više od ekipa iz zone ispadanja.

Golove za domaći tim postigli su Dris Martens u 33. minutu iz penala, Goran Pandev deset minuta kasnije, te Blerim Džemaili, dok Marek Hamšik nije uspeo da savlada Vladu Avramova sa bele tačke.

Napoli je imao čak 15 šuteva u okvir gola, čuvar mreže gostiju Marko Silvestri je imao mnogo posla, a u 54. minutu je skrivio jedanaesterac.

Agim Ibraimi je morao da bude žrtvovan, umesto njega se na terenu našao Vlada Avramov koji je uspeo da omete Hamšika pri izvođenju najstrože kazne, kapiten Napolija je pogodio prečku, međutim Džemaili se našao na pravom mestu i savladao srpskog golmana.