Utorak, 22.04.2014.

20:00

LŠ: Čelsi "bunkerom" do rezultata

Fudbaleri Atletiko Madrida i Čelsija igrali su nerešeno 0:0 u prvom duelu polufinala Lige šampiona na Visente Kalderonu.

Meč u Madridu je razočarao ljubitelje fudbala, nisu mogli da uživaju u kvalitetnom fudbalu, prevashodno zbog "bunkera" koji je svih 90 minuta igrao Čelsi.

Atletiko je igrao napadački, tražio gol pred revanš na Stamfrod Bridžu, ali tim Dijega Simeonea nije imao odgovor na defanzivnu postavku Žozea Murinja.

Čelsi je odradio dobar posao u Madridu, nije bilo lepo, ali je bilo efikasno. Atletiko se trudio, pritiskao, napadao, pretio, imao pet puta više šuteva od rivala (26-5), ali ni on nije imao pravu gol šansu.

I Simeoneovom timu je nedostajala prava igra koja bi donela rezultat, jednostavno nije bilo rešenja za "bunker" koji je postavio Žoze Murinjo.

Nismo videli ništa od savremenog fudbala na Visente Kalderonu, posebno u prvom poluvremenu Atletiko je dominirao što se tiče kontrole lopte (65%), imao desetak šuteva ka golu rivala, ali nije bilo prave gol šanse.

S druge strane, Čelsi se branio sve vreme, igrao je "bunker" koji možemo da gledamo u JSL kada naši timovi gostuju Partizanu ili Zvezdi, pa tim iz Londona nije imao nijednu pravu akciju za izolovanog Toresa.

Prvo poluvreme obeležila je povreda golmana Čelsija Petra Čeha koji je morao da izađe iz igre.

U nastavku meča ekipe su bile znatno ofanzivnije, pre svega Atletiko koji je nastavio da preti centaršutevima, ali lopta je češće išla na Raula Garsiju nego na Kostu.

Nekoliko puta su bili bolji u skoku od štopera Čelsija, ali su uglavnom šutirali pored ili preko gola. S druge strane, Čelsi je zapretio samo nekoliko puta sa distance, ali je Kurtoa bio siguran.

U nastavku je opet povreda oslabila Čelsi, meč je morao da napusti i Džon Teri. Dva minuta pre kraja Geri Kejhil je sa gol linije izbacio šut Koste glavom i spasao svoj tim.

Na kraju je ostalo 0:0, revanš je za osam dana na Stamford Bridžu u Londonu.

U drugom polufinalu u utorak se takođe u Madridu sastaju Real i aktuelni šampion Bajern iz Minhena.

Liga šampiona, polufinale:
Atletiko Madrid – Čelsi 0:0

Atletiko Madrid: Kurtoa – Filipe, Godin, Miranda, Huanfran – Koke, Suares (Sosa 79'), Gabi, Garsija (Vilja 85') – Dijego (Turan 60') – Kosta

Čelsi: Čeh (Švarcer 17') – Kol, Teri (Širle 73'), Kejhil, Aspilikueta – Luiz, Mikel, Lampard – Ramireš, Vilian – Tores

Tok meča:

95' Kraj utakmice, 0:0. Rezultat kojim će svakako zadovoljniji biti Čelsi.

94' Poslednji pokušaj Atletika, Kosta šutira sa ivice kaznenog prostora, ali iznad prečke.

92' Novi pokušaj Koste glavom, ali opet po sredini gola. Turan preti sa distance, ali pored gola.

91' Veliki promašaj Vilje. Sjajno je skočio posle centaršuta, ali je lošte šutirao golavom po sredini gola.

90' Sudija Eriksen je meč produžio pet minuta.

89' Velika nervoza na terenu, Miranda je pokosio rivala i dobio žuti karton.

88' Sjajna šansa za Kostu, dočekao je centaršut u petervu, šutirao glavom, ali je Kejhil izblokirao šut na gol liniji i sprečio siguran gol.

85' Garsija je najopasniji po gol Švarcera u poslednjih 15 minuta, ponovo je dočekao centaršut, ali je opet bio neprecizan.

To je bila njegova poslednj šansa, zamenio ga je David Vilja.

82' Atletiko igra sve ofanzivnije u završnici, pokušao je sa ivice kaznenog prostora i Kosta, ali pored gola.

80' Šut Garsije glavom posle centaršuta, ali preko gola.

77' Dobra pozicija za Kokea nakon pasa na ivici šesnaesterca ka njemu, šutira uz desnu stativu, ali pored gola.

76' Gabi preti Švarceru iz slobodnog udarca, ali je Australija oprezan.

75' Lampard je rukom presekao dodavanje igrača Atletika, a već ima žuti karton.

Nastala je gućva ispred kaznenog prostora Čelsija, sudija Eriksen je na kraju kartonima kaznio Gabija i Mikela. Obojica će takođe propustiti revanš.

74' Sjajna šansa za Raula Garsiju, dobio je loptu u kazneni prostor, ali ga je jedan defanzivac Čelsija klizećim startom sprečio da ugrozi Švarcera.

72' Nova povreda u Čelsiju, ovaj put stradao je kapiten Džon Teri koji takođe mora da napusti teren. Ušao je napadač Andre Širle.

64' Žuti kartona za Frenka Lamparda, on neće igrati u revanšu u Londonu. 60' Prva izmena Simeonea, Turan menja Dijega.

59' Čelsi je sve konkretniji. Tores je konačno stigao do lopte, lako je prošao pored čuvara i šutira sa poludistance, ali Kurtoa sjajno brani.

55' Dobra šansa za domaćina. Lopta se odbila do Dijega koji odmah šutira sa distance, ali Švarcer brani.

52' Atletiko nastavlja da gradi igru kratkim pasovima, ali to još uvek ne donosi rezultat.

48' Konačno dobra šansa za londonski tim. Lopta se odbila do Frenka Lamparda na ivici šesnaesterca, on šutira po sredini gola, ali je Kurtoa oprezan.

46' Počelo je drugo poluvreme, Čelsi golove prima uglavnom u drugi 45 minuta kada je u pitanju Liga šampiona.

45' Ništa se nije dogodilo ni u samoj završnici poluvremena, Atletiko nije imao način da probije "bunker" koji je ispred Švarcerovog gola postavio Murinjo.

41' Atletiko je za nijansu konkretniji, pokušava da pronađe rupu u odbrani Čelsija, ali je nema. S druge strane, napadi gostiju se završavaju čim lopta pređe na polovinu Madriđana.

37' Veoma dosadno prvo poluvreme, nismo videli ni jednu konkretnu akciju ni s jedne strane.

35' Sjajan šut Suaresa sa 20-ak metara, lopta je prošla za malo pored desnih rašlji.

31' Novi pokušaj Atletika centaršutem iz slobodnjaka, opet preko Kokea, ali štoperi iz Londona dobro čuvaju svoj peterac.

29' Ramireš pokušava sa ivice šesnaesterca, ali šutira pored leve stative.

27' Dijego je poslao dobar pas u kazneni prostor, ali interveniše odbrana Čelsija.

25' Čelsi deluje nemoćno na sredini terena, svi igrači su iza lopte, Tores je potpuno izolovan u napadu.

22' Konačno uzbuđenje ispred gola Kurtoe, ali je Kejhil napravio faul u napadu.

19' Najozbiljnija situacija pred golom Čelsija, Koke je ubacio iz kornera, Kosta je odlično skočio, ali nije uspeo da je dobro zahvati pa je završila pored gola.

18' Nakon nekoliko minuta pauze Čeh nije mogao da nastavi meč, zamenio ga je veteran iz Australije Mark Švarcer. On je sa 41 godinom i 198 dana starosti najstariji igrač koji je zaigrao u nokaut fazi LŠ.

15' Povreda Petra Čeha, nezgodno je pao nakon slobodno udarca rivala i povredio desnu ruku.

11' Prvi konkretan pokušaj Čelsija, Luiz je ubacio loptu u kazneni prostor iz slobodnog udarca, ali dobro interveniše odbrana Atletika.

9' Greška gostiju, Dijego se okušao sa distance, ali nije ga poslužio šut kao na Kamp No pre nekoliko nedelja.

7' Atletiko ima loptu u svojim nogama 75% vremena, kratkim pasovima traži put ka golu, ali Čeh je siguran iza svoje odbrane

5' Žestoka borba na sredini terena, Tores pokušava da pomogne svom veznom redu, ali pravi faul

3' Dijego prvi preti na meču, ali šutira pored gola

20:45 Počeo je prvi polufinalni meč Lige šampiona