Subota, 29.03.2014.

15:40

I to je moguće - Junajted ubedljiv

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Aston Vilu kod kuće sa 4:1 u prvoj utakmici 32. kola Premijer lige.

Konačan rezultat ne odslikava pravo stanje stvari na terenu jer je Aston Vila bila u većem delu meča izjednačen rival.

U sastav Junajteda se posle odležane suspenzije vratio kapiten Nemanja Vidić, u startnoj postavi bio je veoma dobri Šinđi Kagava, a prvenac u dresu ‘crvenih đavola’ postigao je Huan Mata.

Junak je ipak bio Vejn Runi koji je postigao prva dva gola i tako doneo preokret svom timu. Gosti su odlično krenuli i poveli su u 13. minutu golom Vestvuda. Samo sedam minuta kasnije Runi je izjednačio posle asistencije Kagave sa leve strane.

Japanac je bio veoma raspoložen, u 40. minutu je proigrao Matu koji je oboren u šesnaestercu, a siguran sa penala bio je Runi. Početkom nastavka Benteke je promašio veliku priliku da izjednači, a taj promašaj kaznio je Mata u 58. minutu posle velike konfuzije i gužve u kaznenom prostoru Vile.

To je Špancu i bivšem igraču Čelsija prvi gol u dresu Junajteda koji sada na sedmom mestu na tabeli ima 54 boda, dva manje od šestoplasiranog Totenhema. Konačan rezultat postavio je Čičarito Ernandes u poslednjem minutu na asistenciju Januzaja.

Ekipa Aston Vile ostala je 12. sa 34 boda.