Sreda, 04.12.2013.

16:02

Pešić odveo Jagodinu u polufinale

Fudbaleri Jagodine plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu pobedili Donji Srem sa 4:1 u četvrtfinalu takmičenja.

Jagodina je sve golove postigla u prvom poluvremenu, i u oba navrata postizani su u razmaku dva minuta.

Junak pobede bio je Aleksandar Pešić, koji je postigao het-trik - golovima u 13, 31. i 33. minutu. Prvi pogodak delo je Miloša Lepovića u 11. minutu. Donji Srem je ublažio poraz u 70. minutu golom iz penala Lazara Čordašića.

U polufinale su se do sada plasirali Spartak i OFK Beograd, koji su izbacili Partizan, odnosno Slobodu, dok je treći učesnik polufinala ekipa Vojvodine koja je slavila na beogradskoj Marakani.