Sreda, 27.11.2013.

22:27

C: Gol Matića, PSŽ prošao u 90.

Fudbaleri PSŽ-a pobedili su Olimpijakos 2:1, a Benfika je bila bolja od Anderlehta u gostima 3:2 u petom kolu C grupe Lige šampiona.

Izvor: SO

Autor: SO

Parižani su obezbedili prolaz u osminu finala, a pred poslednje kolo Benfika i Olimpijakos imaju po sedam bodova.

Drugi gol za Benfiku dao je Nemanja Matić, a Miralem Sulejmani asistirao je za pobednosni gol Rodriga u 90. minutu.

I meč u Parizu odlučen je u 90. minutu pogotkom Edinsona Kavanija. Prethodno je PSŽ poveo u sedmom minutu golom Ibrahimovića na asistenciju Van der Bila. Bio je to osmi gol Šveđanina u LŠ ove sezone, čime je postao rekorder ’Svetaca’ – prethodno je Žorž Vea dao sedam golova u jednoj sezoni LŠ (1994/1995).

Da stvar bude još lepša, Ibrahimović je rekord postavio u svojoj 100. utakmici u elitnom evropskom takmičenju.

Manolas je u 80. minutu izjednačio i činilo se da će Pirejci odneti kući važan bod, ali je Kavani na asistenciju Rabijoa doneo sva tri boda ’Svecima’.

Anderleht je poveo golom M’Bembe u 19. minutu, ali je 15 minuta kasnije izjednačio srpski reprezentativac Nemanja Matić. Posle sjajnog gola Bragi za pobedu, Matić je sada posle dodavanja Peresa smestio loptu uz desnu stativu.

M’Bemba je za relativno kratko vreme prešao put od velike radosti do velike tuge, pošto je u 52. minutu dao autogol. Bruno je izjednačio u 77. minutu, ali ogromno slavlje timu iz Lisabona u 90. minutu donosi Rodrigo na asistenciju našeg Miralema Sulejmanija.

Sulejmani je u igru ušao u 72. minutu, Lazar Marković teren je napustio u 90. minutu, a Ljubomir Fejsa odigrao je ceo meč. Za Anderleht je Aleksandar Mitrović igrao celu utakmicu i dobio je žuti karton, a Luka Milivojević presedeo je ceo duel na klupi za rezerve.