Nedelja, 24.11.2013.

16:29

Siti napunio mrežu Totenhema – 6:0!

Iako je trebalo da predstavlja veliki derbi 12. kola Premijer lige, duel Mančester Sitija i Totenhema bio je igra mačke i miša.

Siti je odigrao najbolji meč u sezoni i sa 6:0 deklasirao rivala koji je pre nekoliko meseci glasio za jednog od konkurenata za titulu.

"Građani" su od prvog do poslednjeg minuta demonstrirali silu te sjajnim golovima dvostrukih strelaca Navasa i Kun Aguera, potom Negreda i autogolom Snadra, pokazali da su prethodni slabiji rezultati bili samo trenutak slabosti.

Pored ovih šest golova, Siti je mogao da postigne još sigurno 3-4, ali su "građani" nekoliko puta bili nedovoljno koncentrisani ispred gola nesrećnog Iga Lorisa, a poslednjih pola sata su i spustili ritam.

Kako će da se Totenhem provede u Mančesteru najavio je već u 14. sekundi Hesus Navas koji je postigao najbrži gol za Siti u istoriji Premijer lige.

Pola sata su gosti odolevali, a onda je usledio prelomni trenutak meča. Nakon akcije po levoj strani, Negrado je dobio loptu na petercu i gađao po sredini gola, a nakon intervenicije Taunsenda lopta se odbila od Sandra i završila u mreži.

Nakon ovog gola Totenhem se predao, i usledio je potom "pevaca". Krajem prvog poluvremena Navas se upisao i u asistente, a novi gol u ligi postigao je Serhio Kun Aguero.

Siti je dotukao rivala u prvih 15 minuta nastavka meča. Prvo je u 50. minutu Aguero postigao svoj osmi gol u šampionatu na asistenciju Jaje Turea, da bi samo pet minuta kasnije, posle dodavanja Fernandinja, Alvaro Negredo postigao prelep gol za 5:0.

Tada je Siti konačno stao sa gaženjem Totenhema, i dalje je lako stizao do gola gostiju iz Londona koji su bukvalno prestali da igraju, da bi u drugom minutu nadoknade vremena Navas iskoristio dodavanje Džejmsa Milnera i zatvorio meč onako kako ga je i otvorio, golom.

Matija Nastasić igrao je prvih 45 minuta, dok Aleksandra Kolarova nije bilo u domaćem sastavu. Siti je trećom pobedom u poslednjih pet kola stigao do 22 boda iz 12 utakmica i četvrtog mesta na tabeli.

Lider je Arsenal sa 28, a slede Liverpul i Čelsi sa po 24. "Građane" bi do kraja kola mogao da prestigne gradski rival Junajted, koji gostuje Kardifu, u poslednjem meču vikenda.