Sreda, 30.10.2013.

00:15

Barselona se prošetala kroz Vigo

Fudbaleri Barselone pobedili su lako Seltu u Vigu sa 3:0 u 11. kolu španske Primere.

Ekipa Herarda Martina se ovom pobedom učvrstila na čelu tabele sa 31 bodom, četiri i utakmicu više od Atletiko Madrida.

Barsa je do vođstva u Vigu stigla veoma rano i to je znatno olakšalo posao ekipi u nastavku. Aleksis Sančes je potvrdio koliko mu je značio gol u 'El Klasiku' i doveo je svoj tim do prednosti u 9. minutu.

Selta je izdržala do poluvremena, a meč je rešen u trećem minutu nastavka kada je Joel postigao autogol. Konačnih 3:0 postavio je Sesk Fabregas u 54. minutu nakon asistencije Mesija. Najbolji igrač sveta ponovo se nije uspisao u strelce, iako je odigrao svih 90 minuta.

U utorak je odigran još jedan duel 11. kola. Espanjol i Malaga igrali su bez golova.