Subota, 27.04.2013.

19:14

Mikić za minimalac anemične Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Donjeg Srema 1:0(0:0) u poslednjem subotnjem meču 25. kola Jelen Superlige. Poluvreme: 0:0.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Zvezda je tako stigla do šeste uzastopne pobede pod vođstvom Sa Pintua i prišla na samo bod od Partizana, dok je Donji Srem nastavio da igra promenjivo i sledi mu borva za opstanak.

Nije viđeno mnogo fudbala na stadionu Crvene zvezde. Domaći su igrali dosta anemično i bezidejno, a jedini gol na meču postigao je Mikić u 58. minutu.

Gosti imaju za čime da žale. U prvom delu igre su na 0:0 imali odličnu šansu, ali je Miladinović nonšalantnim lobom upropastio šasnu.

Ipak, gosti najviše mogu da žale za šansama u poslednja tri minuta. Prvo je Damjanović pogodio unutrašnji deo stative Zvezdinog gola, da bi u narednom napadu jedan od napadača našao sam ispred praznog gola, ali se poigravao i omogućio Bajkoviću i Spajiću da sačuvaju tri boda.

Pred sam početak meča iz tunela su izašle odbojkašice Crvene zvezde koje su u petak osvojile titula, a nešto pre toga na video bimu ovacijama je ispraćen gol Vapenskog za pobedu vaterpolista Zvezde u prvom meč s Radničkim.

Navijači Crvene zvezde moći će da prate i 'večiti-derbi' iz Laktaša, koji je na programu od 20.30.

U mečevima odigranim danas pobede su ostvarili Rad, Vojvodina, OFK Beograd i Smederevo, dok su remizirali Spartak i Hajduk iz Kule, odnosno Radnički Kg i Jagodina.

Sastavi:

Crvena zvezda: Bajković - Petković, Spajić, Mikić, Vešović - Garido, Milijaš, Kadu - Milunović, Kasalica, Dauda

Donji Srem: Belić - Josimov, Vukobrat, Prljević, Krunić, Škorić - Janković, Čordašić, Damnjanović - Terzić, Miladinović

Završen je meč na "Marakani" a navijači su svoje ljubimce ispratili zvižducima usled neverovatno anemične i bezvoljne igre tokom većeg dela meča.

Stativa za Donji Srem, pa stopostotna šansa. Prvo je Damjanović pogodio unutrašnji deo stative gola Zvezde, da bi se lopta odbila u polje. Već u sledećem napadu kolosalna prilika za goste. Jedan od napadača Srema imao je prazan gol ispred sebe ali se poigravao, pa su Bajković i Spajić uspeli da spreče pogodak.

Milijaš i Milivojević su priperetili nekoliko puta iz daljine, dok su gosti imali priliku preko Vukobrata, koji je za malo bio kratak posle centar šuta s desne strane.

U međuvremnu viđene su tri izmene. Daudu je zamenio Mudrinski, Milivojević Kadua, dok je Lakić-Pešić ušao umesto Miladinovića.

Posle vodećeg gola domaćih Donji Srem se u potpunosti otvorio i krenuo ka golu Zvezde. Drže gosti loptu ali ne uspevaju da stignu do gla Bajkovića.

Posle nekoliko napada Srema, Zvezda se trgnula i to im se ekspresno isplatilo u 58. minutu. Milijaš je uputio centaršut s leve stane i pogodio usamljenog Mikića kome nije bilo teško da glavom savlada Belića - 1:0.

Samo pet minuta kasnije nova velika prilika za Donji Srem. Janković je imao priliku, ali ga je Mikić zaustavio uz poslednjem trenutku.

Nakon toga, u 49. minutu Vešović je srušen u zoni šuta, ali je kapiten Milijaš pogodio samo živi zid.

Nastavljen je meč na Marakani, a posle samo minut gosti su imali najblju priliku na meču. Miladinović je izašao sam pred Bajkovića, pokušao je da ga lobuje, ali je golman domaćih ostao na nogama i lagano uhvatio loptu.

Zvezda je nastavila da pritiska do kraja poluvremna, ali bez uspeha. Gosti uglavnom prete iz kontre, dok domaćima fali završni pas kako bi ozbiljnije pripretili golu Donjeg Srema.

Gosti su pripetili u 25. minutu posle centaršuta iz slobodnjaka, ali bez preterane opasnosi po gol Bajkovića, da bi dva minuta kasnije Milijaš pripretio iz prekida.

Krenula je Zvezda dosta ofanzivnije, Kasalica je šutirao, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Početak meača proketao je u tradicionalnom odmeravanju snaga, da bi Zvezda preuzela inicijativu i imala šansu preko Milunovića. Krilni igrač domaćih je šutirao, ali je lopta zakačila jednog od defanzivaca gostiju i otišla tik pored stative.