Subota, 27.04.2013.

16:27

Preokret OFK, 2. pobeda Smedereva

Odigrano je šest utakmica 25. kola Jelen Superlige, pobede su ostvarili Vojvodina, Rad, OFK Beograd i konačno Smederevo. Dva meča završena su bez pobednika.

Vojvodina je bila najubedljivija, savladala je Javor u Ivanjici sa 4:0, dok je Rad predvođen tinejdžerima savladao Slobodu 2:0.

OFK Beograd je preokrenuo u Nišu u drugom poluvremenu i savladao Radnički sa 2:1, dok su mečevi Radnički 1923 – Jagodina i Spartak - Hajduk završeni bez golova. Od 19h igraju Zvezda – D. Srem, a u nedelju Novi Pazar dočekuje Partizan.

Vojvodine je deklasirala Javor u Ivanjici. Povela je već u sedmom minutu kada je Abubakar Umaru glavom zatresao mrežu domaćina. Bilo je mirno sve do polovine drugog poluvremena, kada Enver Alivodić i Aleksandar Katai u roku od pet minuta rešavaju pitanje pobednika. Konačan rezultat u finišu postavlja Miloš Deletić.

U derbiji dana Rad je sa 2:0 nadigrao Slobodu na Banjici. Pobedu "građevinarima" doneli su tinejdžeri, Andrija Luković je bio strelac u prvom, a Uroš Đurđević u drugom poluvremenu.

Meč dana odigran je u Nišu, domaći Radnički poveo je preko Saše Stojanovića u finišu prvog poluvremena protiv OFK Beograda. Ipak, u drugom delu "romantičari" preokreću situaciju na terenu, te golom Ivice Jovanovića stiže do izjednačenja, a onda Nemanja Nikolić pet minuta pre kraja donosi i pobedi.

Iako su već eliminisani u Prvu ligu, fudbaleri Smedereva nisu dali poslednju reč u JSL. U subotu su ostvarili svoju tek drugu pobedu u sezoni, prvu od 11. oktobra. Sa 2:0 nadigrali su su BSK. Trijumf "oklopnicima" doneli su Predrag Sikimić i Igor Kramar.