Subota, 30.03.2013.

17:16

Juventus slavio u 'Derbiju Italije'

Fudbaleri Juventusa pobedili su Inter sa 2:1 u "Derbiju Italije", u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Boško Janković doneo je Đenoi bod protiv Sijene (2:2), Lacio je preokrenuo protiv Katanije na 2:1, Fiorentina je izgubila u Kaljariju istim rezultatom, dok je Roma poražena od Palerma 2:0.

Parma je bila ubedljiva protiv Peskare sa 3:0, dok golova nije bilo u duelima Udineze - Bolonja i Atalanta - Sampdorija.

Juventus je u veoma interesantnom derbiju slavio protiv Intera. 'Stara dama' povela je već na startu meča kada je na asistenciju Asamoe Kvaljarela bio strelac sjajnog pogotka sa nekih 25 metara. Inter je tokom poluvremena uspostavio ravnotežu što im se isplatilo u 54. minutu.

Rodrigo Palasio nastavlja da opravdava poverenje trenera Stramačonija i donosi izjednačenje 'nerazurima'. Ipak, taj rezultat je bio na snazi samo šest minuta, kada je Matri savladao Handanoviča i postavio konačan rezultat. Zdravko Kuzmanović presedeo je ceo meč na klupi tima iz Milana, dok Dejan Stanković nije bio u kombinaciji za ovu utakmicu.

Fiorentina polako gubi korak za prvom trojkom. Pinilja je sa dva gola srušio 'violu' za koju je srpski internacionalac Adem Ljajić igrao do 47. minuta. Nenad Tomović na ovoj utakmici nije dobio šansu da zaigra.

U jednoj od interesantnijih utakmica dana Lacio je protiv Katanije preokrenuo za samo dva minuta i došao do vrlo važne pobede od 2:1. Prvo je Isko doveo goste u vođstvo golom u 50. minutu, da bi u 79. autogol postigao štoper Katanije Nikola Legrotalje. Maltene u sledećem napadu dosuđen je penal za Lacio koji je iskoristio Antonio Kandreva. Miloš Antić nije ulazio u igru u ekipi Lacija.

Boško Janković se vratio u startnu postavu Đenoe posle povrede i doneo bod svojoj ekipi protiv Sijene. Borijelo je doneo prednost ekipi iz Đenove već u 6. minutu, ali je Emeghara izjednačio u 44. minutu. Sijena je napravila potpuni preokret u 52. minutu kada je Rosina bio siguran sa bele tačke. Ipak, Janković je na asistenciju Imobilea pogodio u 71. minutu i Đenoi obezbedio važan bod u borbi za opstanak.

Ekipa Rome doživela je poraz na Siciliji, Palermo je slavio sa 2:0. Strelci za ekipu Đuzepea Sanina bili su Iličić u 21. i Mikoli u 35. minutu.

Parma je bila ubedljiva protiv Peskara za koju nije igrao Uroš Ćosić (3:0), a Atalanta i Sampdorija, odnosno Udineze i Bolonja odigrali su svoje mečeve bez golova. Željko Brkić i Dušan Basta proveli su svih 90 minuta na terenu u dresu Udinezea, kao i Nenad Krstičić u Sampdoriji.

Juventus je ovom pobedom načinio veliki korak ka novoj tituli, Lacio se približio na bod Fiorentini i sad ima 51, dok posle poraza Roma i Inter zauzimaju šesto i sedmo mesto sa 47 bodova. Peskara je zakucana za dno tabele sa 21 bodom, pet manje od Palerma. Sijena se nalazi na 18. mestu sa 26 bodova, dok je Đenoa mesto iznad sa bodom više.

U 18:30 Kjevo dočekuje Milan, a kolo zatvaraju Torino i Napoli utakmicom koja počinje u 21 čas.