Subota, 26.01.2013.

20:06

Juventusu samo bod, kiks Lacija

Prve mečeve 22. kola Serije A obeležili su iznenađujući rezultati, remi vodećeg Juventusa i poraz drugoplasiranog Lacija.

Izvor: JT

Autor: JT

Juventus je igrao samo 1:1 sa Đenoom u Torinu, dok je Lacio poražen od Kjeva, takođe na svom terenu, sa 1:0.

U prvom meču kola, Lacio je propustio šansu da smanji zaostatak za Juventusom, a Kjevo je do pobede došao golom Alberta Paloskija u 61. minutu.

‘Letećim magarcima’ iz Verone to je bio osmi trijumf ove sezone, posle kojeg zauzimaju 11. mesto na tabeli sa 28 bodova. Laciju je poraz od Kjeva prvi posle deset mečeva u Seriji A, i sada klub iz Rima ima 43 boda, šest manje od vodećeg Juventusa.

‘Stara dama’ je razočarala svoje navijače, iako je imao sjajnu priliku da dodatno poveća svoju prednost u odnosu na pratioce. Juventus je poveo kreko Fabija Kvaljarele u 54. minutu, dok je izjednačenje Đenoi doneo Marko Borijelo, bivši igrač torinskog kluba, u 68. minutu.

Srpski fudbaler Boško Janković nije bio u timu Đenoe zbog povrede.

Ostali mečevi 22. kola igraju se u nedelju, Napoli ima priliku da pobedom protiv Parme pretekne Lacio na drugom mestu i smanji svoj zaostatak u odnosu na Juventus. Klub iz Napulja trenutno ima takođe šest bodova manje od ‘stare dame’.