Petak, 30.11.2012.

22:41

El Šaravi ne staje, Juve – Torino

Fudbaleri Milana pobedili su Kataniju na Siciliji sa 3:1 (0:1) u prvom meču 15. kola italijanske Serije A.

Izvor: SO

Autor: SO

Katanija je vodila na poluvremenu, ali nije uspela da zabeleži prvu pobedu na svom terenu nad Milanom još od 1963. godine.

Domaći su poveli golom Legrotaljea, ali su El Šaravi i Prins Boateng preokrenuli rezultat za pobedu ’roso-nera’, da bi El Šaravi novim golom u završnici postavio konačni rezultat. Ostali mečevi 15. runde na programu su za vikend.

Na stadionu „Anđelo Masimino“ poveli su domaći u 11. minutu – Lodi je idealno izveo korner, a štoper Nikola Legrotalje bio je najviši u skoku i glavom je savladao Ameliju.

Možda i ključni momenat na meču zbio se u 49. minutu, kada je Barijentos posle starta nad Nočerinom dobio drugi žuti karton, pa je Katanija ostala sa desetoricom.

Do tada je napad Milana delovao prilično dezorganizovano, a Sicilijanci su bili opasniji. Međutim, već u 53. minutu ’roso-neri’ stižu do izjednačenja – Boateng je centrirao sa desne strane, loptu je dokačio Robinjo, a El Šaravi je postigao svoj 11. gol u sezoni.

Samo tri minuta kasnije videli smo majstoriju do tada manje-više nezapaženog Kevina Prinsa Boatenga – on se oslobodio svog čuvara i poslao precizan udarac po zemlji za potpuni preokret.

Do kraja je Milan bio superioran i propustio je nekoliko šansi pre nego što je El Šaravi u samom finišu potvrdio šesti ligaški trijumf Milana.

Samo jedan meč igra se u subotu – Juventus na svom stadionu igra gradski derbi sa Torinom i želi pred svojim navijačima da se iskupi za bledo izdanje i poraz od Milana prošle sedmice.

“Dugo čekamo ovu utakmicu. Ne samo mi, nego i igrači Torina, naši navijači, ceo grad, tako da je divan osećaj kada predstoji tako važan meč. Imaćemo podršku publike i daćemo sve od sebe”, kaže fudbaler ‘Stare dame’ Klaudio Markizio.

Juventus sledeće nedelje sa Šahtjorom u Donjecku igra odlučujući meč za prolaz u osminu finala Lige šampiona,

“Samo duel sa Torinom nam je u mislima, on nam je najvažniji. Posle ćemo misliti o Šahtjoru”, rekao je Markizio.

Ostali dueli na program su u nedelju, a Napoli će od 12.30h pokušati da savlada Peskaru i da prekine niz od dva uzastopna remija kod kuće. Fiorentina je prošle sedmice remizirala sa Torinom, a protiv Sampdorije će tražiti sedmu pobedu kod kuće u ovom šampionatu.

Palermo je ove sezone osvojio samo dva boda u gostima, a nimalo lako neće mu biti ni u Milanu, gde gostuje Interu. ‘Nerazuri’ su u prošlom kolu izgubili od Parme i tako su propustili šansu da se približe vodećem Juventusu na samo bod zaostatka.

Posle tog meča trener Stramačoni bio je veoma ljut i Inter će imati imperativ pobede u duelu sa Sicilijancima.