Nedelja, 18.11.2012.

23:02

Pobeda Sampdorije, Đenoa poslednja

Fudbaleri Sampdorije pobedili su u gradskom derbiju Đenou sa 3:1 (2:0) u meču 13. kola Serije A i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Oba tima su u očajnoj formi dočekala gradski derbi, Samdorija prekinula niz od sedam poraza, dok je Đenoa i šesti put u nizu poražen i ostala je na poslednjem mestu sa samo devet osvojenih bodova. Boško Janković je odigrao celu utakmicu u dresu Đenoe, dok je Nenad Krstičić igrao do 65. minuta za Samdoriju.

Sampdorija je povela u 16. minutu golom Andree Polija, a prednost je duplirao Ćezare Bovo autogolom u 36. minutu. Gosti su preko Ćira Imobilea u 73. minutu smanjili prednost domaćina na "Luiđi Ferera" stadionu ali nisu stilgi do izjednačenja, već je Mauro Ikardi postavio konačan rezultat 3:1 u 88. minutu meča.

U ponedeljak u poslednjem meču 13. kola Roma na Olimpiku dočekuje Torino. Izveštaje i rezultate sa ostalih utakmica 13. kola Serije A možete pročitati ovde.

1. Juventus 13 10 2 1 29:9 32
2. Inter 13 9 1 3 26:15 28
3. Napoli 13 8 3 2 22:11 27
4. Fiorentina 13 8 3 2 23:10 27
5. Lacio 13 7 2 4 19:17 23
6. Katanija 13 5 4 4 17:17 19
7. Atalanta 13 6 2 5 14:19 18
8. Parma 13 4 4 5 16:18 17