Nedelja, 18.11.2012.

21:53

Atletiko drži korak sa Barselonom

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su ekipu Granade na gostovanju minimalnim rezultatom, u meču 12. kola španske Primere.

Nešto ranije Hetafe je kao domaćin sa 2:1 savladao Valjadolid, našeg Miroslava Đukića.

Atletiiko je pobedom u Granadi smanjio zaostatak za vodećom Barselonom na tri boda. Pobedu 'jorgandžijama' doneo je Arda Turan u 61. minutu. Valjadolid je posle prvog dela igre vodio sa 1:0, golom Oskara Gonsalesa, ali je domaćin golovima Aleksisa u 74. i Lafite četiri minuta kasnije stigao do sva tri boda.

Ekipa 'Čola' Simeonea je ovom pobedom stigla do 31. poena, i tako za bod oborila rekord, po broju bodova iz prvih 12. kola, iz sezone 1995/96.

Antonio Rukavina je i ovoga puta odigrao ceo meč za goste.

Hetafe je ovom pobedom prestigao Valjadolid i sada je 8. na tabeli sa 16 bodova, dok su momci Miroslava Đukića pali na 10.mesto sa bodom manje.

Derbi između Sevilje i Betisa, koji je na programu od 21.30 , poslednji je na programu u nedelju,dok 12. kolo zatvaraju Real Sosijedad i Rajo Valjekano u ponedeljak.

Deportivo - Levante 0:2
Selta - Majorka 1:1
Hetafe - Valjadolid 2:1
Granada - Atletiko Madrid 0:1