Pobeda Majnca, Ajntraht u Minhenu

Pobedom Majnca nad Nirnbergom sa 2:1 počelo je 11. kolo nemačke Bundeslige.

Izvor: MN

Autor: MN

Domaći su već nakon 20 minuta imali dva gola prednosti. Prvo je u 12. minutu gol postigao Miler na asistenciju Noveskog, a devet minuta kasnije na 2:0 povisio je Ivanšic.

Pred kraj prvog poluvremena prednost je smanjio Nilson, a to je, kasnije će se ispostaviti, bio i konačan rezultat.

Lider na tabeli Bajern iz Minhena, će nakon ubedljive pobede u Ligi šampiona nad Lilom (6:1) pokušati da nastavli pobednički niz na meču sa Ajntrahtom. Jedini poraz u sezoni Bavarci su zabeležili krajem oktobra od Bajera iz Leverkuzena (2:1).

Ekipa iz Frankfurta je najveće iznenađenje ove sezone, prošlu proveli su u ’cvajti’, a sada su na trećem mestu na tabeli sa 20 osvojenih bodova.

Branilac titule Borusija iz Dortmunda pruža odlične partije u Ligi šampiona, ali fudbleri Jirgena Klopa u domaćem prvenstvu igraju promenljivo. ’Milioneri’ su na petom mestu na tabeli 16 bodova, 11 manje od vodećeg Bajerna. Oni idu na gostovanje poslednjeplasiranom Augzburgu, koji je ove sezone zabeležio samo jednu pobedu.

Drugoplasirani Šalke je u prošlom kolu poražen od Hofenhajma, a na meču protiv Verdera pokušaće da se vrati u pobednički kolosek. Ekipa iz Bremena zabeležila je poraze u prethodna dva kola i zauzima sedmo mesto na tabeli sa 14 bodova.