17:28

BL: Bajernu istorija, Šalkeu derbi

Fudbaleri Bajerna zabeležili su osmu uzastopnu pobedu na početku sezone i postali prvi tim u istoriji Bundeslige koji su u tome uspeli.

Bavarci su sa 5-0 deklasirali ekipu Fortune iz Diseldorfa.

U derbiju osmog kola, Šalke je savladao Borusiju u Dortmundu sa 2-1. Drugoplasirani Ajntraht je bio siguran na svom terenu protiv Hanovera sa 3-1, Frajburg je pobedio ekipu Volfsburga sa 2-0, dok su Bajern Leverkuzen i Mainc igrali nerešeno 2-2.

Bajern je u subotu rastužio više od 50.000 navijača Fortune na Espri areni. Goleadu je otvorio Mario Mandžukić u 28. minutu posle asistencije Franka Riberija. Nekoliko minuta kasnije na 2-0 povisio je Luiz Gustavo i tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku, potopu domaćeg tima doprineli su Tomas Miler, koji se dva puta upisao u strelce, i Rafinja.

U derbiju kola i borbi za treću poziciju na tabeli, Šalke je Signal-Iduna parku savladao domaću Borusiju Dortmund sa 2-1. Gosti su poveli već u 14. minutu pogotkom Ibrahima Afelaja, a prednost je udvostručio Mario Hoger u trećem minutu nastavka. Borusija je do kraja meča uspela da smanji na 2-1 preko Levandovskog, ali ne i da napravi preokret. Srpski reprezentativac igrao je svih 90 minuta za poraženi tim.

Ranim golovima, Ajntraht je srušio otpor Havovera i u nastavku rutinski stigao do pobede. Drugoplasirani tim na tabeli trijumfovao je golovima Matmura, Junga i Majera, dok je jedini pogodak za goste postigao Abdelu.

U poslednjem meču večeri, fudbaleri Verdera iz Bremena ubedljivo su savladali Borusiju iz Menhengladbaha sa 4:0 (2:0). Golove za "zelene" postigli su Petersen u 37, Arnautović u 45, Fulkrug u 75. i Junuzović u 86. minutu. Srpski reprezentativac Aleksandar Ignjovski ceo meč je odgledao sa klupe.