Utorak, 25.09.2012.

23:22

Ispali Siti i Everton, Čelsi 6:0

Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov postigao je gol za Mančester Siti, ali su ’Građani’ posle produžetaka izgubili od Aston Vile 4:2 u trećem kolu Liga kupa.

Izvor: SO

Autor: SO

Ispao je još jedan premijerligaš – Everton je izgubio od Lidsa sa 2:1, a Svonsi je u 90. minutu golom Monka izbacio Kroli (3:2).

Čelsi je deklasirao Vulverhempton sa 6:0, a dalje su prošli i Midlzbro, Sanderlend, Sauthempton...

Čelsi je postigao najmanje pet golova u Liga kupu prvi put od 1998. godine i trijumfa nad Arsenalom 5:0.

Već posle desetak minuta bilo je jasno da će ’Plavci’ imati lak posao pred nešto više od 30 hiljada gledalaca na „Stamford Bridžu“. Već u četvrtom minutu Kejhil je bio najviši u skoku posle ubacivanja Mate i pogodio je gol za 1:0.

Mladi Brazilac Pjason, koji je prošlog leta došao u Čelsi, asistirao je Bertrandu za drugi pogodak četiri minuta kasnije, a već u 17. minutu Mata je posle duplog pasa sa Toresom postigao gol.

Potom je u drugom poluvremenu Mozes iznudio penal koji je Romeu pretvorio u gol, da bi se Mata asistencijom revanširao Toresu za 5:0. Viktor Mozes zatim je dao prvi gol u dresu Čelsija nakon centaršuta Oskara.

Menadžer Roberto di Mateo odmarao je Branislava Ivanovića, ali je Aleksandar Kolarov postigao gol za Mančester Siti u duelu sa Aston Vilom. Međutim, to nije bilo dovoljno za prolaz njegovog tima, pošto je tim iz Birmingema dva puta nadoknadio gol zaostatka i u produžecima je preko N’Zgobija i Agbonlahora napravio iznenađenje.

I Matija Nastasić i Kolarov odigrali su svih 120 minuta za Siti.

Midlzbro je igrao i desetu uzastopnu utakmicu u gostima u Liga kupu i uspeli su da savladaju Preston 3:1. Vigan je ubedljivo dobio Vest Hem sa 4:1 uprkos lošem startu, Rodriges je dao dva gola u pobedi Sauthemptona nad Šefild Venzdejom, dok je Sanderlend i sa igračem manje dobio MK Dons sa 2:0.