Četvrtak, 05.07.2012.

23:25

LE:Elfsborg 8, Tvente 6, Sarajevo 5

U četvrtak su širom Evrope igrane utakmice prvog kola kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope.

Najeubedljiviji je bio švedski Elfsborg koji je sa 8:0 pobedio Florianu, verovatno najbolji i najskuplji tim u ovoj fazi takmičenja holandski Tvente je sa 6:0 pobedi UE Santa Kolomu iz Andore, dok je Sarajevo na "Koševu" posle dva preokreta pobedilo Hibernijans sa Malte sa 5:2.

Sarajevo je povelo golom Suljića u drugom minutu, ali su Maltežani golovima Farugije i Suaresa preokrenuli rezultat u 33. minutu. Ipak Sarajlije su u 45. minutu izjednačili na 2:2, a u drugom poluvremenu postigli tri gola.

Odličan rezultat ostvarila je Zeta iz Golubovaca koja je u Jerevanu pobedila Pjunik sa 3:0. Golove u drugom poluvremenu postigli su Vujačić, Peličić i Orlandić. Još jedan klub sa Malte je postigao dva gola u meču sa klubom iz bivše Jugoslavije. Metalurg iz Skoplja je odigrao 2:2 kao gost sa Birkikarom.

Osijek je sa samo 1:0 pobedio Santa Kolomu u Andori. Odličan rezultat zabeležio je osvajač crnogorskog kupa Čelik iz Nikšića. Banjalučki Borac je kao domaćin odigrao samo 2:2 sa crnogorskim predstavnikom. Bojić je doveo Čelik u vođstvo u 37. minutu sa penala, Borac je preokrenuo golovima Stokića i Dugića u finišu prvog poluvremena, ali je Čelik golom Agića u 82. minutu stigao do izjednačenja. Borac je meč završio sa dva igrača manje pošto su u poslednjih sedam minuta isključeni Kantar i Dujković.