Pobede Voše, Jagodine i Slobode

Pobedama u 28. kolu Jelen Superlige Srbije, fudbaleri Jagodine i Slobode približili su se kvalifikacijama za Ligu Evrope, dok je Borac ispao iz Jelen Superlige.

Izvor: NK

Autor: NK

'Čurani' su minimalnim rezultatom savladali ekipu Radničkog, dok su Užičani sa 3:0 pobedili Novi Pazar koji je blizu opstanka.

Fudbaleri Borca sledeće sezone igraće u nižem rangu takmičenja, pošto su izgubili od Rada sa 2:1 i tako izgubili šansu za opstanak. U poslednjim mečevima Vojvodina je dobila BSK sa 2:0, a Zvezda je bila bolja od Partizana 1:0.

Na šest utakmica 28. kola domaćeg prvenstva postignuto je čak 19 golova, samo je ekipa Javora zabeležila pobedu u gostima. Tim iz Ivanjice savladao je kulski Hajduk rezultatom 4:1. OFK Beograd je sa 2:0 pobedio ekipu Metalca na Karaburmi. Goleada je viđena i u Subotici gde je Spartak bio bolji od Smedereva sa 4:1.

Jagodina je u uzbudljivom derbiju kola savladala na svom terenu kragujevački Radnički 1:0, golom Gorana Gogića još u 5. minutu meča. Obe ekipe utakmicu su završile sa po igračem manje, pošto su zbog koškanja isključeni Duško Dukić iz Jagodine i Filip Kostić iz Radničkog u 55. minutu.

Bio je to duel ekipa koje se bore za Evropu, a Jagodina sada zaostaje samo dva boda za trećeplasiranim Radničkim, kojem je ovo prvi poraz posle pet kola.

Kandidat za Evropu je i Sloboda ubedljivo je pobedila Novi Pazar 3:0, uz dva gola odličnog Save Kovačevića. Pazarci su, uprkos porazu, skoro osigurali opstanak s obzirom da dva kola pre kraja imaju šest bodova više od Borca.

Čačani su imali šansu na utakmici sa Radom kada su stigli do izjednačenja, ali je domaćin ubrzo postigao još jedan gol i tako ostavio Borac bez nade.

Jagodina i Sloboda samo su na kratko prestigli Vojvodinu, pošto su Novosađani savladali BSK Borču sa 2:0 na svom stadionu. Junak meča bio je Abubakar Oumaru, koji je u 15. minutu doveo ’lale’ u vođstvo, a u 29. je realizovao penal za konačni rezultat.