Sreda, 11.01.2012.

23:01

KK: Liverpul dobio Siti na Etihadu

Fudbaleri Liverpula pobedili su Mančester siti sa 1:0 (1:0) na stadionu „Etihad“ u prvoj utakmici polufinala engleskog Karling kupa.

Jedini pogodak postigao je Stiven Džerard u 13. minutu iz penala, nakon što je Stefan Savić oborio Danija Agera u šesnaestercu.

To je drugi uzastopni poraz ’Građana’ na svom terenu, pošto su prethodno izgubili od gradskog rivala Junajteda u trećoj rundi FA kupa. Revanš je na programu 25. januara na Enfild Roudu.

I pre vodećeg gola Liverpul je imao nekoliko prilika, ali je odličan bio Džo Hart na golu domaćih.

Siti se konsolidovao posle primljenog gola, a dobre šanse u finišu prvog poluvremena propustili su Nasri i Milner.

U drugom delu igre ekipa Roberta Mančinija bila je superiorna, ali su Aguero, Nasri i Ričards nisu uspeli Sitiju da obezbed nešto povoljniji rezultat pred revanš.

Aleksandar Kolarov igrao je od 72. minuta, a zanimljivo je da je Marija Balotelija već u 40. minutu zamenio Nasri.

U utorak je u prvom polufinalu Kristal Palas sa 1:0 dobio Kardif na svom terenu.