Sreda, 21.12.2011.

21:23

Liga 1: PSŽ jesenji prvak

Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su titulu "jesenjeg" prvaka Francuske, pošto su savladali domaći Sent Etjen sa 1:0 u utakmici poslednjeg kola prvog dela.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Strelac gola koji je Parižanima omogućio da nastavak trke, polovinom januara, dočekaju na vrhu tabele bio je Matje Bodmer u 32. minutu.

Reprezentativac Srbije Milan Biševac odigrao je solidno svih 90 minuta za tim iz Pariza. "Svecima" iz glavnog grada Francuske ovo je bila prva pobeda u Sent Etjenu od 2007. godine.

Do ovog kola vodeći tim šampionata Francuske, Monpelje izgubio je u gostima od debitanta u prvoj ligi, Evijana sa 4:2.

Monpelje je dva puta vodio protiv Evijana, ali je borbeni domaći tim pogocima Kelife, Kambona i Đeđea došao do velikog preokreta i pobede koja je gostima zagorčala život u borbi za vodeće mesto na tabeli.

Lil, tim sa najmanje poraza u Ligi, samo jednim, večeras je bio na pragu drugog pošto je gostujuća Nica vodila sa 3:2 posle prvog poluvremena. Ipak, u nastavku meča golovima Edena Hazara i Florana Balmona ekipa Lila je došla do preokreta.

Bod Nici, koja je od 69. minuta igrala bez isključenog napadača Erika Mulungua, doneo je Frederik Klerk u poslednjim trenucima meča.
Veliku pobedu u borbi za opstanak ostvario je do ovog kola pretposlednji Valensijen koji je na svom stadionu pobedio Olimpik iz Liona sa 1:0.
Odluka o pobedniku pala je u 28. minutu kada je Ali Sisoko postigao autogol.

Zanimljivo je bilo i u Okseru, gde je Dižon vodio sa 2:0, a zatim je domaćin u poslednjih 10 minuta meča pogocima Teleka i Žeme osvojio bod.
Ekipa Rena je na svom stadionu savladala Bordo sa 1:0 i pokazala da se ne odriče mesta koje vodi u neko od evropskih takmičenja sledeće sezone.

Rezultati i strelci:
Okser - Dižon 2:2 (Telek 80, Žema 90 - Korne 7, Žovijal 33)
Evijan - Monpelje 4:2 (Barbosa 52, Kelifa 68, Kambon 71, Djedje 76 - Belhanda 47, Žiru 54)
Lil - Nica 4:4 (Čedju 9, Kol 27, Hazar 77, Balmon 88 - Siveli 16, Djadjedje 35, 45, Klerk 90)
Lorijen - Kaen 0:0
Ren - Bordo 1:0 (Kembo-Ekoko 54)
Sošo - Ajačio 0:2 (Andre 65, Pejberne 78. autogol)
Tuluz - Brest 0:0
Valensijen - Lion 1:0 (Sisoko 28. autogol)
Sent Etjen - Pari Sen Žermen 0:1 (Bodmer 32)

Tabela: PSŽ 40, Monpelje 37, Lil 36, Lion 35, Ren 32, Marselj 31, Tuluz 31, Sent Etjen 30, itd.