Utorak, 25.10.2011.

21:58

Minimalac Barse, bruka Sevilje

Šampion Španije i Evrope, ekipa Barselone ostvarila je šestu pobedu u Primeri i preuzela prvo mesto na tabeli, bar na jedan dan.

Katalonci su ostvarili minimalan trijumf na gostovanju u Granadi koja je meč za vršila sa devet igrača. Jedini pogodak postigao je Ćavi Ernandes iz slobodnog udarca u 33. minutu utakmice.

Ćavi je odigrao 392. meč za Barselonu u Primeri po čemu je postao rekorder kluba po broju odigranih mečeva u nacionalnom šampionatu.

Granada je retko pretila, a ono malo nade ekipi koja je do sada postigla samo dva prvoligaška gola nestalo je u 53. minutu. Tada je domaći igrač Haime Romero zaradio drugi žuti karton. U samoj završnici Granada je ostala sa devet igrača na terenu jer je drugu javnu opomenu zaradio i Benites.

Gosti su do kraja meča beskonačnim kombinacijama pokušali da pronađu put do gola domaćina, u pojedinim situacijama su preterivali ne želeći ni da šutiraju iz izgledne pozicije, ali je na kraju ostalo za Barselonu mizernih 1:0.

Barsa iz devet odigranih mečeva ima 21 bod, jedan manje ima neočekivani lider pre ovog kola Levante koje u sredu dočekuje Real Sosijedad. Real Madrid igra derbi kola sa Viljarealom na “Santjago Bernabeu“.

A samo nekoliko dana pošto su osvojili herojski bod u Kataliniji, fudbaleri Sevilje sve su pokvarili na svom stadionu. Bod sa "Ramon Sančes Pihuana" odneo je poslednjeplasirani Rasing.

Ekipa iz Santandera bila je na korak od prve pobede u sezoni, ali su Andalužani u poslednjem minutu izbegli prvi poraz i odigrali 2:2.

Gosti su tako ipak uspeli u onome u čemu nije Barselona, dva puta su savladali Havija Varasa. Junak Sevilje ovaj put je bio dvostruki strelac Manu.

Domaći tim očekivano je poveo u 37. minutu kada je Manu iskoristio dodavanje Kampanje. Međutim, sve se promenilo u drugom poluvremenu.

Podređeni Rasing je šansu čekao iz kontranapada i dva puta uspeo da savlada heroja sa “Nou Kampa“ Havija Varasa. Prvo je Ariel izjednačio u 62. minutu, da bi samo sedam minuta kasnije Hairo Sempeiro doneo veliki preokret.

Domaći su ipak izbegli potpunu blamažu u poslednjem minutu zahvaljujući novom golu Manua kojem je asistirao rezervista Ivan Rakitić.