Ponedeljak, 17.10.2011.

12:35

Klose u 93. odlučio rimski derbi

Fudbaleri Lacija pobedili su Romu sa 2:1 (0:1) u poslednjoj utakmici sedmog kola italijanske Serije A, a odlučujući gol postigao je Miroslav Klose u 93. minutu.

Prethodno je Roma došla u vođstvo u petom minutu preko Osvalda, a izjednačio je Ernanes u 51. minutu iz penala posle isključenja Simona Kjera.

‘Nebeskoplavi’ sada zauzimaju četvrtu poziciju na tabeli sa 11 bodova, dok je Roma deveta sa osam osvojenih bodova. Na tabeli vode Juventus i Udineze sa po 12 bodova.

Na početku nije delovalo da će Lacio uzeti sva tri boda – već u petom minutu Pjanić je dodao loptu do Danijela Osvalda, koji ju je idealno primio na grudi i zatresao mrežu Marketija.

Tim Luisa Enrikea u tim trenucima bio je bolji rival, duže je držao loptu u nogama i bio je opasniji po gol protivnika.

Međutim, sve se promenilo početkom drugog poluvremena, tačnije u 50. minutu. Štoper Rome Simon Kjer oborio je Brokija u kaznenom prostoru, a sudija je svirao penal i Dancu pokazao crveni karton. Anderson Ernanes, 26-godišnji Brazilac koji je prošlog leta došao iz Sao Paula, bio je siguran izvođač jedanaesterca (1:1).

Do kraja meča Lacijali su bili superiorni, Ernanes je blistao, a Klose i Sise pogodili su okvir gola. Nagrada je došla u 93. minutu – posle perfektnog pasa Matuzalema Miroslav Klose je umirio loptu, a zatim je plasirao pored Stekelenburga za veliko slavlje Lacija.