Utorak, 11.10.2011.

22:44

Grupa I: Češka očekivano u baražu

Iako je u poslednji meč ušla sa bodom manje od Škotske, Češka je očekivano stigla do drugo mesta i baraža za plasman na EP u Ukrajini i Poljskoj.

Česi su bili ubedljivi sa 4:1 u Litvaniji gde su dosuđena tri penala i pokazan jedan crveni karton, i to gostima.

Za Čehe su očekivano odigrali i aktuelni prvaci Evrope i sveta Španci koji nisu kalkulisali i sa 3:1 nadigrali Škotsku na svom terenu.

Česi su već u prvom poluvremenu završili posao u Litvaniji golom Kadleca iz penala, te dvostrukog strelca Razeka. U 68. minutu Senas je smanjio rezultat pošto je Hubnik napravio penal, ali je pet minuta pre kraja Kadlec realizovao još jednu najstrožu kaznu u koristi gostiju.

Španci su do maksimalnog učinka od osam pobeda stigli sa 3:1 protiv Škotske. Dvostruki strelac bio je David Silva u prvom poluvremenu, a za 3:0 pogodio je njegov imenjak i nekada saigrač u Valensiji Vilja. Gudvil je u 66. minutu postigao počasni pogodak za Škote.