Četvrtak, 11.08.2011.

00:55

Italijani pobedili prvake sveta

Fudbalska reprezentacija Italije pobedila selekciju Španije sa 2:1, u prijateljskom meču na stadionu 'Olimpiko'.

U reprizi finala Svetskog prvenstva iz 2002. godine Nemačka je u Štutgartu savladala Brazil sa 3:2.

U ostalim prijateljskim mečevima Albanija je slavila protiv Crne Gore, Hrvati su odigrali bez golova sa Republikom Irskom, Makedonija je pobedila Azerbejdžan, Slovenci su odigrali bez golova sa Belgijom, baš kao i BiH sa Grčkom.

Italijani su pokazali da će biti neugodan rival Srbiji u kvalifikacijama za EURO 2012. Golove za 'azure' protiv svetskih i evropskih šampiona postigli su Montolivo u 11. i Akvilani u 84. minutu, dok je jedini gol za Špance postigao Alonso u 37. iz penala.

Veoma zanimljivo bilo je u Štutgartu gde je Nemačka slavila protiv najtrofejnije svetske selekcije. Svih pet golova viđeno je u nastavku, za Nemce su strelcu bili Švajnštajger, Goce i Šurle, a za Brazil Robinjo i Nejmar.

Veoma zanimljiv duel odigrali su Albanija i Crna Gora u Tirani. Domaćin je slavio golovima Bogdanija, Like i Salihija, a oba gola za Crnu Goru postigao je bivši igrač Partizana, sada prvotimac Mančester sitija Stefan Savić.