Nedelja, 09.01.2011.

21:36

Kristijano Ronaldo srušio Viljareal

Kristijano Ronaldo doneo je het-trikom nove bodove madridskom Realu u duelu sa Viljarealom koji je 'kraljevski' klub dobio sa 4:2.

Viljareal je u dva navrata vodio protiv domaće ekipe, ali je Portugalac vraćao Real u igru, da bi deset minuta pre kraja prvi put doveo svoj tim u vođstvo.

Četvrti pogodak za Real Madrid postigao je Brazilac Kaka, na svom prvom nastupu u Primeri ove sezone. Real i dalje ima dva boda manje u odnosu na vodeću Barselonu.

Gosti su poveli već u sedmom minutu preko Kanija, koji je iz blizine materijalizovao akciju Kazorle i Rosija. Već tri minuta kasnije, Kristijano Ronaldo je uzvratio posle centaršuta Mesuta Ozila. Usledio je pokušaj Lasane Dijare sa distance, da bi Marko Ruben uzvratio sa druge strane. Isti igrač je u 18. minutu lobovao Kasiljasa za novo vođstvo Viljareala. Igrao se 45. minut kada Kristijana Ronalda niko nije markirao, pa je Ćabi Alonso lako iz slobodnog udarca pronašao Portugalca koji je postigao svoj drugi pogodak.

U drugom poluvremenu Real je bio znatno bolja ekipa, promašivši nekoliko dobrih šansi. Konačno, deset minuta pre kraja, Benzema je šutirao, njegov udarac je blokira, a Portugalac je zaokružio svoj het-trik. Dva minuta kasnije, Kaka, koji je u igru ušao u 70. minutu, odlično je reagovao na centaršut Kristijana Ronalda, čime je postavio konačnih 4:2. Brazilcu je ovo, posle teške povrede, bila prva utakmica u Primeri ove sezone, dok je pre ovog meča nastupio samo u Kupu Kralja protiv Levantea 5. januara.

U poslednjem meču večeri, Valensija je slavila u gradskom derbiju protiv Levantea. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mata u 83. minutu, koji se tako iskupio za promašen penal u 27. minutu utakmice.