Nedelja, 09.01.2011.

15:26

Tri gola i tri crvena u Đenovi

Fudbaleri Sampdorije pobedili su Romu na svom terenu sa 2:1, u prvom meču 19. kola italijanske Serije A.

Pored tri gola, duel su obeležila i tri crvena kartona, dva za domaćina.

Gosti iz prestonice poveli su u 18. minutu golom Mirka Vučinića, a preokret je nagovešten u 56. minutu kada je Serđo zaradio crveni karton. Sampdorija je to iskoristila i dva minuta kasnije sa penala (Poci) izjednačila, a pobedu domaćinu obezbedio je Guberti sedm minuta pre kraja.

U samom finišu meča isključena sui dva igrača Đenovljana, obojica zbog dva žuta kartona. PRvo je u 86. minutu teren morao da napusti Lukini, a u poslednjem je pocrveneo i Gastaldelo.

To je prva pobeda Sampdorije nad Romom u poslednjih pet godina.

Roma je posle petog prvenstvenog poraza ostala na četvrtom mestu na tabeli sa sedam bodova zaostatka za vodećim Milanom, ali i utakmicom više, dok je Sampdorija osma sa 26 bodova.

Preostale utakmice 19. kola Serije A igraju se kasnije u nedelju.