Sreda, 15.12.2010.

21:10

LE: Salpingidis ućutkao Zagreb

Fudbaleri PAOK-a savladali su u Zagrebu Dinamo sa 1:0 u poslednjem meču grupe D, čime su 'overili' plasman u osminu finala Lige Evrope.

Izvor: MT

Autor: MT

Jedini pogodak na Maksimiru postigao je Dimitris Salpingidis u 60. minutu utakmice.

U ostalim mečevima u grupama D, E i F, koji su se igrali od 19 časova, pobede su ostvarili Viljareal, AZ Alkmar i Palermo, dok su susreti Dinamo Kijev – Šerif i Sparta – CSKA završeni bez pobednika.

U mečevima grupa D, E i F, praktično jedina nepoznanica je bila ko će iz grupe D proći u osminu finala, osim Viljareala koji je obezbedio plasman dalje. U boljoj poziciji bio je PAOK, koji je na gostovanje Dinamu išao sa bodom prednosti, tako da bi i sa remijem grčka ekipa prošla u osminu finala.

Prvu dobru priliku na utakmici propustio je PAOK u petom minutu kada je Barbarić loše vratio loptu, na koju je natrčao Atanasiadis, ali je golman Kelava odlično reagovao. Prva prilika za Dinamo viđena je tek u 30. minutu kada je udarac Bećiraja defanzivac Kontreras zaustavio na gol liniji. Posle faula nad Bećirajem u 42. minutu, Samir sa dvadesetak metara pogađa stativu.

Jedini pogodak na utakmici je viđen u 60. minutu kada je Salpingidis pobegao Barbariću i iz trka savladao Kelavu. Poslednjih 15 minuta Dinamo je igrao sa četvoricom napadača ali ni to nije pomoglo da zagrepčani posle cele četiri decenije ponovo na proleće igraju u Evropi.

U drugom meču grupe D, Viljareal je pobedom nad ekipom Briža u gostima 2:1 potvrdio prvu poziciju u grupi. Dvostruki strelac za Špance bio je Đuzepe Rosi, u 30. i 34. minutu iz penala.

Grupa E: Nula u Kijevu, Dinamo prvi

U grupi E, plasman dalje još ranije su obezbedili su Dinamo Kijev i BATE. Prvo mesto u grupi pripalo je Ukrajincima koji su na svom terenu igrali bez golova sa ekipom Šerifa. Miloš Ninković je meč presedeo na klupi za rezerve.

BATE je ostao na drugom mestu posle poraza u Alkmaru od ekipe AZ-a sa 3:0. Dvostruki strelac za Holanđane bio je Islanđanin Kolbein Sigtorson, u 7. i 84. minutu. Konačan rezultat postavlja Adam Maher nekoliko minuta pre kraja.

Grupa F: CSKA bez šeste pobede, asistencija Tošića

Situacija u grupi F je takođe bila poznata pre poslednjeg kola. CSKA je bio ubedljivo prvi, dok je Sparta obezbedila drugu poziciju. Te dve ekipe su igrale nerešeno 1:1 u Pragu. Srpski reprezentativac Zoran Tošić se ubacio po levoj strani, gde je primio dodavanje Sekou Oliseha, posle čega je centrirao Džagoevu koji je doveo Moskovljane u vođstvo. Ipak, pogotkom Kadleca u 44. minutu, Sparta se potrudila da CSKA ipak ne zabeleži svih šest pobeda u grupnoj fazi.

U drugom meču grupe, Palermo je savladao Lozanu u gostima pogotkom Munjoza u 84. minutu.