Subota, 30.10.2010.

20:31

Junajted pobedio, strelac i Vidić

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Totenhem na ’Old Trafordu’ sa 2:0, u poslednjoj subotnjoj utakmici 10. kola Premijer lige.

Sjajan dan srpskih reprezentativaca na Ostrvu zaokružio je kapiten Junajteda Nemanja Vidić vodećim golom za svoj tim.

Ekipa Ser Aleksa Fergusona duel je rešila pet minuta pre kraja na potpuno bizaran način, a strelac je bio Nani.

Portugalac je prvo tražio penal u kaznenom prostoru Totenhema, sudija je samo odmahnuo rukom, a onda je golman gostiju Eurelio Gomeš misleći da je igra prekinuta ostavio loptu kojoj je Nani samo prišao i odložio u mrežu.

Fudbaleri Totenhema burno su reagovali, ali je glavni sudija nakon konsultacija sa pomoćnikom pokazao na centar.

Domaćin je poveo u 31. minutu kada je nekadašnji kapiten Crvene zvezde, a sadašnji Junajteda Nemanja Vidić sjajno reagovao posle prekida Nanija i glavom poslao loptu u mrežu Gomeša. Mogao je Totenhem u prvom delu da postigne i neki gol, a najbliži je bio Rafael Van der Vart koji je pogodio stativu.

Junajted se ovom pobedom popeo na drugo mesto na tabeli i sada ima 20 bodova, isto koliko i Arsenal, a pet manje od Čelsija.