Nedelja, 28.03.2010.

16:13

Pet golova na Banjici - 3:2 za Rad

Fudbaleri Rada pobedili su Javor na Banjici rezultatom 3:2, u pretposlednjoj utakmici 21. kola Jelen Superlige.

Gosti iz Ivanjice poveli su u 24. minutu prelepim golom Igora Stojakovića iz slobodnog udarca, ali je već četiri minuta kasnije izjednačio Andrija Kaluđerović iz jedanaesterca. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme, a potpuni preokret Rada usledio je u drugom delu.

Prvo je u 47. minutu Marko Milovanović autogolom doveo domaćina do prednosti, a u 66. minutu Kaluđerović je svojim drugim golom povećao na 3:1. Javor je u poslednjih 17 minuta imao igrača više nakon što je fudbaler Rada Bratislav Ristić dobio drugi žuti karton, ali Ivanjičani su do kraja postigli samo jedan gol. Strelac je bio Stevan Račić osam minuta pre kraja.

Rad je ovom pobedom preskočio na tabeli Napredak, Mladi Radnik i Hajduk, i sada je 12. sa 22 boda. Javor je ostao na osmom mestu sa 26 bodova.

U poslednjoj utakmici i derbiju kola od 18 časova i 45 minuta Crvena zvezda na ’Marakani’ dočekuje novosadsku Vojvodinu.

1. Partizan 21 16 5 0 43:12 53
2. Crvena zvezda 20 17 1 2 37:11 52
3. Spartak 21 10 6 4 26:16 36
4. OFK Beograd 21 11 3 7 28:22 36
5. Vojvodina 20 9 3 8 30:18 30
6. Metalac 21 9 3 9 18:24 30
7. Jagodina 21 8 5 8 23:22 29
8. Javor 21 5 11 5 16:17 26