Tragedija Monaka – Kalates odveo Fener na F4 VIDEO
Košarkaši Fenerbahčea pobedili su kao gosti Monako 80:79 u petoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige i igraće na završnom turniru u Berlinu.
Rival turskom timu u polufinalu biće Panatinaikos.
Drugi polufinalni par čine Real i pobednik preostalog četvrtfinala Barselona - Olimpijakos.
Junak meča u Monte Karlu bio je Nik Kalates koji je u završnici produžetka sa dve vezane trojke poravnao pa preokrenuo za prednost gostiju - drugom trojkom i postavio konačan rezultat.
Meč je završio sa 14 poena (3/10 za tri).
Do momenta kada je ubacio dve uzastopne trojke, prvu na 61 sekund do kraja (za 77:77), drugu na 19 sekundi do kraja (79:80) - van linije 7,24 metra šutirao je 1/8.
Nije odustajao uprkos lošim procentima, verovao je u sebe uz najvažnijim momentima meča. Prvom trojkom je poravnao posle trojke Džejmsa na drugoj strani, da bi u narednom napadu sa još većim samopouzdanjem ubacio sa iste daljine - na asistenciju Marka Gudurića.
Kalatesu pripadaju i najveće zasluge za defanzivnu reakciju koja je potom usledila, izbio je loptu Okobu koji je bio u naletu, vreme je "iscurilo", sudije su svirale "mrtvu loptu", nakon čega je Papajanis osigurao da ona više ne padne u ruke domaćim igračima.
Okobo je tako sebi prilepio etiketu tragičara meča jer je promašio trojku za pobedu u poslednjoj sekundi produžetka.
Mogao je i druga rešenja tada da bira, bilo je dovoljno vremena i za prodor, ali je u tom trenutku najefikasniji igrač Monaka išao na šut.
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER
U dodatnih pet minuta oba tima su insistirala na šutevima za tri poena, Džejms je otvorio taj deo meča upravo trojkom i praktično je prednost sve vreme od tada bila na strani ekipe Saše Obradovića.
Kada su Dalou priznati poeni zbog toga što je Papajanis dirao mrežicu (77:74 na 76 sekundi pre kraja) delovalo je da Monako ide ka trijumfu, ali tako nije mislio Kalates.
Grčki plejmejker je verovatno odigrao ako ne najbolju onda definitivno najprecizniju završnicu utakmice u karijeri.
Skoti Vilbekin je uz Kalatesa bio najefikasniji, postigao je 14 poena uz četiri pogođene trojke.
Tarik Biberović je ubacio 13 - 3/3 za tri.
Marko Gudurić je utakmicu završio sa 12 poena, 3 skoka i 3 asistencije.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Sezona Crvene zvezde ostavila je za sobom razočaravajući utisak, a jedan od igrača koji nije u potpunosti ispunio očekivanja bio je američki plejmejker Džered Batler. Ipak, uprkos kritikama i promenljivim partijama, on ne krije želju da ostane u Beogradu.
Panatinaikosov vlasnik Dimitris Janakopulos oštro je kritikovao policiju i Evroligu nakon haotičnih scena tokom polufinala Fajnal fora Evrolige u Atini.
Fudbaler Mančester sitija Niko O'Rajli proglašen je za najboljeg mladog igrača Premijer lige za sezonu 2025/26, saopšteno je danas na sajtu takmičenja.
Panatinaikosov vlasnik Dimitris Janakopulos oštro je kritikovao policiju i Evroligu nakon haotičnih scena tokom polufinala Fajnal fora Evrolige u Atini.
Analiza bolnog poraza Crvene zvezde od Partizana u polufinalu ABA lige (2-0). Statistički krah na parketu, skandiranje u Pioniru i bizarna reakcija Saše Obradovića.
Kineski proizvođač Great Wall Motors najavio je dodatno širenje poslovanja u Evropi kroz lansiranje sedam novih hibridnih modela tokom naredne dve godine.
Mnogi fanovi GTA serijala očekivali su da će ove nedelje dobiti nove informacije o igri, posebno u periodu objave finansijskog izveštaja kompanije Take-Two Interactive. Ipak, to se nije desilo.
Pojavile su se nove informacije da bi Apple konačno mogao da predstavi unapređenu verziju glasovnog asistenta Siri u okviru prve beta verzije sistema iOS 27.
Komentari 21
Pogledaj komentare Pošalji komentar