Petak, 15.01.2010.

22:44

Bajern konačno lider Bundeslige

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su sa 2:0 (1:0) Hofenhajm na otvaranju prolećnog dela sezone u Bundesligi i posle više od 600 dana došli na prvo mesto.

Bavarci su bez većih problema u 18. kolu savladali goste golovima Martin Demikelisa krajne prvog i Miroslava Klosea krajem drugog poluvremenu. Ovo je Bajernu 11 uzastopna utakmica bez poraza, a peta vezana pobeda u ligi. Minhenski tim sada ima 36 bodova, jedan više od drugoplasiranog Bajera iz Leverkusena koji u subotu dočekuje Majnc.

Prvi gol Bajern je postigao u 35. minutu preko Argentinca Demikelisa koji se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju posle centaršuta Bastijana Švajnštajgera sa leve strane terena i slabe intervencije Josipa Šimunića. Pobedu je potvrdio na asistenciju Arjena Robena rezervista Klose koji je u 63. minutu zamenio Ivicu Olića.