Utorak, 03.11.2009.

20:54

LŠ: Četiri tima u osmini finala

Fudbaleri Mančester junajteda, Čelsija, Bordoa i Porta obezbedili su plasman u osminu finala Lige šampiona posle četvrtog kola.

Mančester je na svom terenu u okviru grupe B odigrao nerešeno 3:3 sa ruskim CSKA iz Moskve, Čelsi je u grupi D igrao nerešeno sa Atletikom u Madridu (2:2), dok je Bordo dalje prošao zahvaljujući velikoj pobedi nad Bajernom u Minhenu – 2:0.

U ostalim mečevima četvrtog kola u grupama A, B, C i D pobedeu gostima zabeležili su Juventus i Volfsburg. Milan i Real Madrid odigrali su nerešeno 1:1, dok je Marselj na svom terenu pobedio Cirih sa 6:1.

Grupa A:

U grupi A Bordo je nastavio sa sjajnim izdanjima velikom pobedom nad Bajernom u Minhenu. Ekipa Lorana Blana je tako završila i drugo teško gostovanje u grupi bez poraza (remi u Torinu). Bajern je u 35. minutu utakmice imao veliku priliku da dođe do prednosti nakon šanse Klosea. U toj situaciji pogrešio je i sudija koji je morao da pokaže na penal.

Promašaj Bajerna gosti su kaznili samo dva minuta kasnije. Van Bomel je očajno odreagovao u kaznenom prostoru, Grurkuf mu je pobegao i smestio loptu u mrežu nakon prekida za 1:0. U drugom delu Van Gal je pokušao uvođenjem Robena, ali Bavarci nikako nisu mogli do gola iako su imali nekoliko odličnih prilika. U poslednjem minutu sve je rešeno nakon još jedne velike greške domaćih. Krivac je ovoga puta bio golman But a kiks je iskosristio Šamak za konačnih 2:0.

U drugom meču grupe Juventus je u svom stilu savladao Makabi u Izraelu. Torinezi su sve rešili u poslednjem minutu prvog dela kada je Mauro Kamoranezi pogodio nakon akcije Dijega i Kaseresa.

Grupa B:

U grupi B Mančester junejted i CSKA odigrali su izuzetno zanimljiv duel na Old trafordu. Na kraju je završeno 3:3, a domaćinu je i to bilo dovoljno za prolaz u narednu fazu. Aleks Ferguson počeo je meč bez velike većine standarnih prvotimaca, a to mu se osvetilo već u prvom delu. Prvo je Džagoev doveo Ruse do vođstva u 25. minutu, pet minuta kasnije izjednačio je Majkl Oven, a u 31. minutu gol za Moskovljane postigao je Miloš Krasić koji je obišao Van der Sara, napravio piruetu i pogodio za 2:1.

Početkom drugog dela CSKA je povećao na 3:1 golom Berezuckog, ali Ferguson je pola sata pre kraja na teren poslao Runija i Evru, i domaćin je ipak uspeo da dođe do boda. Prvo je Skols šest minuta pre kraja smanjio, da bi valensija u poslednjem minutu postavio konačnih 3:3. Nemanja Vidić nije bio uopšte u kombinaciji za tim, dok Zoran Tošić nije ni prijavljen za ovo takmičenje.

Bešiktaš – Volfsburg 0:3
(Misimović 14, Gentner 80, Džeko 86)
Mančester junajted – CSKA Moskva 3:3
(Oven 30, Skols 84, Valensija 90 - Džagoev 25, Krasić 31, Berezucki 47)

Mančester 4 3 1 0 7:4 10
Volfsburg 4 2 1 1 7:3 7
CSKA 4 1 1 2 6:8 4
Bešiktaš 4 0 1 3 1:6 1

Grupa C:

Derbi večeri odigran je na San Siru. Real je pokušao da se osveti Milanu za poraz od dve nedelje, bio je i bolji rival tokom 90 minuta, ali je na kraju završeno bez pobednika. Gosti iz Madrida poveli su u 29. Minutu golom Benzeme, a već šest minuta kasnije konačan rezultat postavio je Ronaldinjo iz penala koji je iznudio Zambrota. Real je u nastavku bio bolji tim, ali je Dida u nekoliko situacija sjajno odreagovao i tako spasao svoju mrežu.

U drugom meču grupe Marselj je zabeležio najubedljiviju pobedu u dosadašnjem toku Lige šampiona. Žrtva Francuza bio je Cirih koji je kući ispraćen sa šest golova u mreži.

Milan – Real Madrid 1:1
(Ronaldinjo 35p - Benzema 30)
Marsej – Cirih 6:1
(Egerter 3 ag, Abriel 11, Nijang 52, Hilton 80, Šejru 87, Brandao 90 - Alfons 31)

Milan 4 2 1 1 6: 5 7
Real 4 2 1 1 11: 6 7
Olimpik 4 2 0 2 8: 6 6
Cirih 4 1 0 3 4:12 3

Grupa D:

Plasman u osminu finala u utorak obezbedio je i londonski Čelsi. Duel Čelsija i Atletika u Madridu bio je i duel Agura i Drogbe. Omaleni Argentinac doveo je domaćina do prednosti u 66. Minutu, zatim je Drogba sa dva gola preokrenuo stvari (82. I 88. minut), da bi Aguero u poslednjem minutu postavio konačnih 2:2. U sastavu Čelsija nije bilo Branislava Ivanovića koji je meč presedeo na klupi.

U drugom meču grupe Porto je pobedio Partizanovog ’dželata’ APOEL u Nikoziji i tako kao i Čelsi obezbedio osminu finala. Gol vredan tri boda Portuugalcima je doneo Falkao šest minuta pre kraja.

APOEL – Porto 0:1