Petak, 23.10.2009.

23:33

Bajeru samo bod protiv Dortmunda

U prvoj utakmici 10. kola nemačke Bundeslige, fudbaleri Bajera su u Leverkuzenu igrali nerešeno 1:1 sa Borusijom iz Dortmunda.

Domaći su tako propustili šansu da trijumfom na 'BajAreni', pred 30.000 navijača, osiguraju vodeću poziciju na tabeli fudbalskog prvenstva Nemačke. Borusija je povela preko Lukasa Bariosa u 8. minutu, kome je ovo treći gol u sezoni. Izjednačenje Bajeru donosi Manuel Fridrih u 64. minutu, ali domaći nisu imali snage da do kraja meča u potpunosti preokrenu rezultat.

Bajer trenutno ima bod prednosti u odnosu na drugoplasirani Hamburger, koji će u nedelju, u derbiju kola, igrati protiv Šalkea u Gelzenkirhenu.