Četvrtak, 22.10.2009.

21:26

G-L: Pobede Šerifa, PSV-a i Benfike

Odigrani su mečevi trećeg kola Lige Evrope u grupama G-L, a najveće iznenađenje je pobeda Šerifa nad Tventeom kod kuće sa 2:0.

Lacio je dobio Viljareal 2:1, a Salcburg je rezultatom 1:0 pobedio Levski. Fenerbahče je slavio u Bukureštu protiv Steaue 1:0, Bate Borisov savladao je AEK 2:1, a Benfika je deklasirala Everton 5:0. Šahtjor je nadigrao Tuluz 4:0, PSV je bio bolji od Kopenhagena 1:0, a Sparta je savladala Kluž 2:0. Austrija i Verder igrali su 2:2, a Atletik je dobio Nasional 2:1.

Grupa G:

Lacio – Viljareal 2:1
Zarate 20, Roki 90 - Eguren 40
Salcburg – Levski 1:0
Svento 45

Fudbaleri Lacija došli su do vrlo vredne pobede protiv Viljareala u direktnoj borbi za drugo mesto. Poveli su Rimljani preko Maura Zaratea u 20. minutu, ali je na pet minuta do kraja poluvremena izjednačio Sebastijan Eguren.

Lacio je od 69. minuta igrao sa fudbalerom manje zbog isključenja Matuzalema, ali je uprkos tome Tomazo Roki pogodio gol u 90. minutu i doneo trijumf domaćinu.

U drugom meču grupe austrijski Salcburg zadržao je maksimalan skor pobedom nad Levskim, a jedini gol na meču dao je Dušan Svento u 45. minutu. Srpski fudbaler Đorđe Rakić igrao je poslednjih 15-ak minuta, a Milan Dudiće presedeo je meč na klupi.

Kazim Kazim 59

Veliko iznenađenje priredio je Šerif, koji je u Tiraspolju dobio Tvente sa 2:0. Vodeći gol postigao je Vilfred Bendžamin Balima u 41. minutu, a Franka je u završnici osigurao prvu pobedu u takmičenju moldavskoj ekipi.

Fenerbahče je pogotkom turskog reprezentativca Kazima Kazima pobedio Steauu u Bukureštu sa 1:0 i tako se izdvojio na čelu tabele.

1. Fenerbahče 6
2. Šerif 4
3. Tvente 4
4. Steaua 2

Grupa I:

Bate Borisov – AEK 2:1
Pavlov 51, Alumona 85 - Blanko 31 (pen.)
Benfika – Everton 5:0
Saviola 14, 83, Kardozo 47, 48, Luisao 52

Bate Borisov je pobedio grčki AEK i tako dodatno zakomplikovao situaciju u grupi. Nije delovalo da će biti tako jer su Atinjani pogotkom Ismaela Blanaka sa penala vodili posle prvog poluvremena.

Ipak, domaći su prvo izjednačili golom Pavlova u 51. minutu, a Alumona je u 85. minutu doneo veliko slavlje domaćim navijačima.

Menadžer Evertona Dejvid Mojes najavio je da će odmarati nekoliko prvotimaca, ali na klupi je ostao samo Luj Saha, a skoro oporavljeni Jakubu Ajegbeni našao se u špicu uz Žoa. Ipak, Benfika je bila bolji tim i povela preko Havijera Saviole u 14. minutu. 'Zeka' je posle ubacivanja Di Marije 'uhvatio' sjajan volej i lopta je od zemlju završila u gornjem uglu – 1:0.

Domaći su imali bolje prilike, a Oskar Kardozo je sa dva gola u 47. i 48. minutu rešio pitanje pobednika, a oba gola postigao je posle kombinacija argentinskog dvojca Aimar-Saviola.

Fernandinjo 8 (pen.), Adrijano 24, 56, Hubšman 39

Šahtjor je još jednom potvrdio da je poraz od Temišvara u kvalfikacijama za Ligu šampiona bio više posledica loše sreće, nego većeg kvaliteta rivala. Posle ubedljivih pobeda od 4:1 nad Brižom i Partizanom, najgore je prošao Tuluz.

Najzaslužniji za trijumf bio je dvostruki strelac Luis Adrijano, a mrežu gostiju 'načeo' je Fernandinjo iz penala. Gol je postigao i Hubšman, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija, ali su domaći propustili nekoliko šansi.

U drugom meču grupe Klub Briž je savladao Partizan 2:0.

Kučka 15, Hubnik 32

U grupi K domaći su ostvarili pobede – Sparta je pogocima Kučke i Hubnika 'skočila' za dve pozicije i sada je na drugom mestu na tabeli. PSV je golom Reisa došao do pobede kod kuće protiv Kopenhagena. Danko Lazović odigrao je ceo meč za tim iz Ajndhovena, a Jagoš Vuković ušao je u igru u 86. minutu.

Sulimani 73, Šumaher 87 - Pisaro 19, 63

Atletik Bilbao je preokretom protiv Nasionala napravio džinovski korak ka drugoj poziciji i prolazu dalje. Gosti su vodili golom Mikaela, izjednačio je Ečeberija, a pobedu je doneo Ljorente u 86. minutu.

Verder je u Beču imao pobedu u rukama protiv Austrije jer je vodio sa 2:0 golovima Pisara. Ipak, domaći su preko Sulimanija i Šumahera uspeli da 'iščupaju' bod, drugi u takmičenju.