Nedelja, 27.09.2009.

20:38

Ubedljivi Frajburg i Hofenhajm

Fudbaleri Frajburga i Hofenhajma zabeležili su ubedljive pobede u poslednjim utakmicama sedmog kola nemačke Bundeslige.

Frajburg je na svom terenu savladao Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:0, a Hofenhajm je bio još ubedljiviji pošto je pobedio berlinsku Hertu sa 5:1.

Ekipa Lusijena Favra nastavila je sa katastrofalnim izdanjima, i švajcarski trener će verovatno veoma brzo ostati bez posla. Ovoga puta Berlinci su deklasirani na gostovanju Hofenhajmu, a u domaćem sastavu sjajan je bio Vedad Ibišević koji je postigao het-trik.

Preostala dva gola za domaćina postigli su Obasi i Eduardo, dok je strelac jedinog za Hertu bio Rafael. Gojko Kačar presedeo je meč na klupi, dok je svih 90 minuta odigrao Nemanja Pejčinović.

Na utakmici u Frajburgu domaćin je takođe slavio ubedljivu pobedu, ali je do nje došao znatno teže nego Hofenhajm. Menhengladbah je sačuvao svoju mrežu u prvom poluvremenu, a vodeći gol za Frajburg postigao je Idrisu u 54. minutu. U nastavku meča gosti su se otvorili i za to su kažnjeni sa još dva gola (Abdesadki i Šuster).

Frajburg - Borusija M. 3:0
Hofenhajm - Herta 5:1

Volfsburg - Hanover 4:2
Borusija D. - Šalke 0:1
Verder - Majnc 3:0
Keln - Bajer Leverkuzen 0:1
Ajntraht - Štutgart 0:3
Hamburg - Bajern Minhen 1:0