Nedelja, 27.09.2009.

17:50

Pobeda Crvene zvezde u Novom Sadu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Novom Sadu Vojvodinu sa 1:0 (0:0) u derbiju 6. kola Jelen Super lige.

Jedini gol postigao je Slavko Perović u 69. minutu, sa nekoliko metara na centaršut Jevtića. Meč je pratilo oko 10.000 navijača. Crvena zvezda se tako vratila na vrh tabele, sa 16 bodova, ispred Partizana koji ima 14. Vojvodini je poraz od Crvene zvezde drugi uzastopni u Super ligi, pa Novosađani ostaju na 4. mestu, sa 10 bodova.

Vojvodina je imala incijativu na početku meča, a u prvih 15 minuta Novosađani su propustili najbolju priliku na meču. Posle polukontre i centaršuta Stjepanovića sa desne strane, Mrđa je poslao povratnu loptu ka Đurovskom, a ovaj sa oko 5 metara glavom poslao loptu preko gola kada mu je bilo lakše da pogodi mrežu.

Minut pre toga, greška Aleksandra Kesića donela je Crvenoj zvezdi veliku priliku. Golman Vojvodine istrčao je da interveniše van šesnaesterca, ali ga je lopta preletela i omogućila Peroviću da istrči pred prazan gol, ali je odbrana Vojvodine dobro reagovala, iako su gosti protestovali tražeći penal nakon pošto je napadač Crvene zvezde oboren u kaznenom prostoru.

Završnica prvog poluvremena pripala je beogradskom timu. U 37. minutu šut Vilotića iz gužve u kaznenom prostoru domaćina sa gol-linije je izbacio Tumbasević, da bi 5 minuta kasnije odličnu šansu propustio Perović, kada je izašao sam pred gol Vojvodine, ali iz okreta nije uspeo dobro da zahvati loptu.

Na početku drugog poluvremena, šanse su imali Jevtić koji je šutirao glavom pored gola, i Mrđa na drugoj strani, kada je sa 10 metara šutirao, a Stamenković odbranio.

U 69. minutu, Isah je iskoristio grešku Medojevića, krenuo ka golu Vojvodine i uposlio Jevtića na levoj strani, a ovaj poslao loptu do Perovića, koji sa nekoliko metara šalje loptu u mrežu za jedini gol na meču.

Šest minuta kasnije Mrđa je ponovo pokušao, ovaj put iz poluvoleja, ali je šutirao preko gola. Isti igrač je i pet minuta pre kraja utakmice posle kornera uputio udarac ka golu, ali je golman Zvezde lako intervenisao.

Vojvodina: Kesić, Kizito, Medojević, Đurovski, Stjepanović, Tumbasević, Vulićević, Pleč, Lovrić, Tadić, Mrđa.

Crvena zvezda: Stamenković, Ninkov, Đorđević, Vilotić, Ignjatijević, Isah, Savio, Bogdanović, Blažić, Perović i Jevtić.

Vojvodina - Crvena zvezda 0:1 (0:0)