Nedelja, 12.04.2009.

17:27

Pobeda Partizana u Novom Sadu

Fudbaleri Partizana pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu, sa 2:0 (0:0) u derbiju 25. kola Jelen superlige Srbije.

Golove za "crno-bele" postigli su Diara u 51. minutu i Moreira u 70. Partizan je tako povećao prednost na vrhu tabele na 14 bodova posle 25. kola. Aktuelni šampion ima 59 bodova, drugo mesto zauzima Crvena zvezda, sa 45, dok Vojvodina ostaje na 43 boda. U drugom meču dana, Hajduk je kod kuće pobedio Jagodinu, sa 1:0.

Nova 3 boda Partizan je osvojio posle odlične igre u drugom poluvremenu, preko tandema Moreira - Diara. U 51. minutu, Moreira je odlično prebacio odbranu Vojvodine, pronašao Diaru na oko 15 metara od gola, a ovaj prevario golmana Brkića i pogodio za vođstvo Partizana.

20 minuta kasnije Senegalac je uzvratio uslugu Moreiri u kontranapadu kome je prethodila greška domaćih fudbalera na sredini terena. Diara je preuzeo loptu na centru, istrčao ka golu Vojvodine i dodao je do Moreira, koji sa oko 12 metara postiže drugi gol Partizana za konačnih 2:0.

Sa druge strame, prvih 45 minuta proteklo je u dominaciji Vojvodine. Novosađani su dva puta zatresli mrežu Mladena Božovića, oba puta preko Mrđe, ali su oba gola poništena, najpre u 6. minutu zbog ofsajda, a zatim i u 14. minutu kada je sudija Ninoslav Spasić procenio da je centarfor Vojvodine napravio prekršaj nad jednim od čuvara.

Drugi poništen gol bio je previše za trenera Novosađana Zorana Marića, koji je zbog oštrog protesta dobio crveni karton.

Između dva poništena gola šansu je imao i Aleksić, ali nije uspeo da pogodi cilj sa oko 8 metara. U 30. minutu Popović je šutirao iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, i za malo promašio okvir gola poslavši loptu iznad prečke.

Deset minuta kasnije Buač je u novom u nizu napada Vojvodine savladao Božovića, ali ne i Gavrančića, koji je uspeo da preusmeri loptu u korner.

Novosađani nisu uspeli da iskoriste svoje šanse, što sa druge strane nije bio slučaj sa gostima kada su u drugom poluvremenu prebacili loptu na polovinu Vojvodine.

Diara i Moreira osigurali su nove bodove za ekipu Slaviše Jokanovića, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija. Između dva pogotka, odličnu šansu imao je i Petrović, u 66. minutu, kada je poslao loptu pored Brkića, da bi Kizito glavom izbacio loptu u korner i sprečio novi gol gostiju.

U finišu meča, šanse su imali Đurovski i Mrđa pred golom Partizana, odnosno Moreira i Knežević pred golom Vojvodine, ali je ostalo 0:2.

Vojvodina - Partizan 0:2 (0:0)

(Diara 51, Moreira 70), stadion: "Karađorđe", gledalaca: 6.000.
Žuti kartoni: Fejsa, Tomić, Dijara, Petrović (Partizan), Stošić (Vojvodina).

Vojvodina: Brkić-Stošić, Peković, Lovrić, Kizito-Lazetić (Lakić), Buač, Popović (Trivunović)-Tadić, Aleksić (Djurovski)-Mrdja.

Partizan: Ml. Božović-Stevanović, Djordjević, Gavrančić (Knežević), Obradović-Fejsa, Moreira-Tomić, Ljajić (Petrović)-Dijara, Ilić (Vujović).

U drugom meču dana, Hajduk je kod kuće pobedio Jagodinu, sa 1:0. Jedini gol postigao je Miloš Živanović u 61. minutu. Kuljani su tako završili ispred Jagodinaca posle 25. kola, na 7. mestu sa 30 bodova u odnosu na 28 koliko ima osmoplasirana Jagodina.