Subota, 28.03.2009.

22:53

Pobeda Francuske u Kaunasu

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je u gostima Litvaniju sa 1:0 (0:0) u drugom meču grupe 7 kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Jedini gol u Kaunasu postigao je Frank Riberi u 67. minutu, odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Francuska sada ima 7 bodova, 2 manje od Litvanije i 5 manje od Srbije, ali i meč manje. Francuzi će već prvog aprila imati šansu da preuzmu drugu poziciju, posle novog duela sa Litvancima, ovaj put u Parizu.

Francuska je dominirala u Kaunasu. Ključni trenutak desio se u 67. minutu. Domaći fudbaleri izgubili su loptu na svojoj polovini, Gurkuf je odvukao dva protivnička igrača na desnu stranu na ivici šesnaesterca i zatim odlično uposlio Riberija koji šutira i pogađa mrežu sa oko 18 metara.

U 81. minutu Samir Nasri je imao šansu da povisi na 2:0, posle odličnog dodavanja sa Anrijem, ali je Zidrunas Karčemarskas zaustavio njegov udarac. Golman Litvanije imao je nekoliko odličnih intervencija i pre toga. Do vodećeg gola Francuza redom je branio pokušaje Lujindule, Gurkufa i Tulalana, dok su se šanse domaćeg tima uglavnom završavale lakim odbranama Mandane posle pokušaja iz daljine.

Najbolju priliku za gol Litvanci su propustili u 35. minutu, kada je Sernas posle kornera šutirao preko gola nakon gužve u šesnaestercu Francuske.

1. Srbija................5...4-0-1...(12:5)...12
2. Litvanija............5...3-0-2...(6:4)......9
3. Francuska........4...2-1-1...(6:6)......7
4. Austrija..............4...1-1-2....(5:7)......4
5. Rumunija..........4...1-1-2....(5:8)......4
6. Farska ostrva....4...0-1-3....(1:5)......1

Sledeći mečevi, 1. april: Austrija – Rumunija, Francuska – Litvanija.