Subota, 14.03.2009.

18:10

Partizan se revanširao Čukaričkom

U poslednjem meču 20. kola Jelen Superlige Partizan je na svom stadionu savladao Čukarički 2:0 (1:0) i učvrstio se na prvom mestu na tabeli.

Crno-beli sada imaju osam poena prednosti nad prvim pratiocem Vojvodinom, a devet nad trećeplasiranom Crvenom zvezdom. Partizan se revanširao Čukaričkom za poraz iz prvog dela sezone (1:0), a strelci za srpskog šampiona bili su Žuka u 29. i Tomić u 84. minutu utakmice.

Crno-beli su dominirali tokom celog meča stvarajući šanse, a do prednosti su došli nakon pola sata igre kada je posle slobodnog udarca koji je izveo Đorđević na odbijenu loptu natrčao Žuka i savladao golmana Čukaričkog.

Nekoliko minuta posle vodećeg gola sjajnu priliku propustio je Brazilac Vašington koji je bio sam pred golom gostiju ali je loptu poslao pored stative.

I u drugom delu igre Partizan je napadao, a Čukarički koji je zaigrao nešto ofanzivnije ali uglavnom iz kontri pokušavao da dođe do izjednačenja.

Partizan je ipak uspeo da postigne još jedan gol pre kraja meča. Bogunović je prošao po levoj strani, uspeo da centrira, a u petercu Čukaričkog Tomić sjajno reagovao i postigao gol koji je u 84. minutu definitivno rešio pitanje pobednika.

Crno-beli sada imaju 44 poena i ubedljivo su prvi na tabeli pošto su povećali svoju prednost nad Vojvodinom koja je igrala nerešeno sa Borcem (1:1) i Crvenom zvezdom koja je podelila bodove sa OFK Beogradom (2:2). Četvrti na tabeli je Javor koji je ostao na 31 poenu jer je u Kruševcu pretrpeo težal poraz od Napretka (3:1).

1. Partizan 20 13 5 2 36:9 44
2. Vojvodina 20 11 3 6 23:14 36
3. Crvena zvezda 20 10 5 5 36:21 35
4. Javor 20 8 7 5 25:20 31
5. Borac 20 6 10 4 19:18 28
6. Hajduk 20 6 7 7 16:17 25
6. Jagodina 20 7 3 10 18:28 24
7. OFK Beograd 20 6 6 8 18:30 24