Subota, 14.03.2009.

15:29

JSL: Zvezda izvukla bod, remi Voše

Fudbaleri OFK Beograda i Crvene zvezde odigrali su nerešno 2:2 (2:0) u 20. kolu Jelen Superlige Srbije.

’Crveno-beli’ sada imaju devet bodova manje od Partizana, koji je sa 2:0 dobio Čukarički. Dvostruki strelac bio je Aleksandar Jevtić, ali je Zvezda i sa igračem manje izborila bod pogocima Ognjena Koromana (60) i Nenada Milijaša (90. min.). Vojvodina je remizirala sa Borcem u Čačku 1:1, a istim rezultatom završen je i meč Banat – Rad. Napredak je sa 3:1 savladao Javor, a Hajduk i Jagodina su odigrali 0:0.

Zvezda je bolje počela meč, veću 3. minutu Kleo je asistirao Ivanu Tričkovskom, koji je zatresao mrežu golmana Nikole Mateka, ali je gol poništen zbo faula Klea.

U 16. minutu OFK Beograd je došao u vođstvo, Zoran Milovac je centrirao, a Jevtić je bio najviši u skoku i matirao je golmana Sašu Stamenkovića.

'Crveno-beli' su imali terensku inicijativu, ali nisu uspevali da izjednače, što je OFK kaznio i u finišu poluvremena duplirao prednost. Posle kontranapada i greške štoperskog para Pejčinović-Tomović, Jevtić je izašao sam pred Stamenkovića i pogodio gol.

Napadač OFk Beograda mogao je da postigne het-trik početkom drugog dela igre, ali je Stamenković u situaciji 'jedan na jedan' izašao kao pobednik.

U 50. minutu Džef Silva je isključen, pošto je dobio drugi žuti karton zbog rasprave sa ljudima sa klupe domaćine. Zvezdu kao da je motivisalo to što igra sa igračem manje, pa je Ognjen Koroman (ušao umesto povređenog Šišića) u 60. minutu smanjo na 2:1.

Gosti su nastavili sa napadima, a uglavnom su pokušavali udarcim sa distance. U drugom minutu nadoknade vremena kapiten Nenad Milijaš odlično je izveo slobodni udarac i doneo svom timu jedan bod.

OFK Beograd - Crvena zvezda 2:2 (2:0)