Herta sigurna, petarda u Minhenu

U veoma efikasnom 23. kolu Bundeslige Herta je pobedom zadržala prvu poziciju dok čak četiri ekipe dele drugo mesto sa istim brojem bodova.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Herta je u Kotbusu slavila sa 3:1 uz het-trik Voronjina. Bajern je konačno dorbo zaigrao u ligi, a stradao je Hanover koji je isprećen sa pet golova (5:1). Do ovog kola drugoplasirani Hamburg dožeiveo je debakl od Menhengladbaha (4:1), a do pobeda su došli i Štutgart protiv Dortmunda (2:1) i Volfzburg protiv Karlsruea 1:0. Samo na meču Hofenhajm – Verder nije bilo golova.

Bajern je na 'Alianc areni' gubio od Hanovera od 15. minuta kada je Štajner doveo goste u vođstvo, ali je nakon samo pet minuta Van Bujten izjednačio da bi u 25. minutu Bavarci preokrenuli rezultat preko Klosea. Sigurno vođstvo Bajerna u prvom poluvremenu potvrdio je Altintop u 34. minutu. U drugom delu Bajern je postigao još dva pogotka i golovima Podolskog u 73. i Demikelisa u 89. zabeležio najubedljiviju pobedu u kolu.

Najveće iznenađenje priredila je do ovog kola poslednjeplasirana Borusija iz Menhengladbaha koja je sa čak 4:1 savladala jednog od favorita za ttulu, Hamburg, kome je ovo bio drugi uzastopni poraz. Borusija je povela u 24. minutu preko Frenda koji je iskoristio sjajan centaršut Marka Marina. Ipak, HSV se brzo vratio u meč jer je pet minuta kasnije Petrić izjednačio pa se očekivao i preokret na meču. Međutim, domaćini su iskoristili rupe u odbrani Hamburga koji je pokušavao da dođe do pobede pa su preko Levelsa u 43. minutu došli do nove prednosti, a Bruvers u 54. i sjajni Marin u 65. dokrajčili velikog favorita i pomerili Borusiju sa poslednje pozicije.

Sjajnu utakmicu su odigrali Hofenhajm i Verder koji i pored velikog broja odličnih gol šansi nisu uspeli da ponove meč iz prvog dela sezone kada je bilo devet golova (5:4 za Verder). Na kraju je bilo 0:0, a u promašajima su se istakli Sanogo iz Hofenhajma koji je pogodio tri stative i Pizaro iz Verdera.