Nedelja, 01.03.2009.

22:32

Inter i Roma podelili bodove

U poslednjoj utakmici 26. kola Serije A, u velikom derbiju u Milanu, Inter i Roma odigrali su nerešeno 3:3 (0:2).

Roma je mnogo bolje ušla u meč i sredinom prvog poluvremena povela golom De Rosija. U 30. minutu Rise je povećao prednost svog tima na dva gola. Baloteli je golom u 50. minutu najavio preokret u drugom poluvremenu. `Vučica` je golom Brigija u 57. minutu povela sa 3:1, ali je Baloteli šest minuta kasnije iz penala smanjio na 3:2. Konačan rezultat postavio je Krespo golom u 79. minutu.

Roma je meč počela bez povređenog kapitena Totija, dok je Inter na teren izašao bez Mansinija, Ibrahimovića i Figa. Gosti su angažovanije ušli u meč, stvarali prilike i imali više loptu u svom posedu. Danijele de Rosi u 23. minutu dobro reaguje na odličan centaršut Brigija sa desne strane, nadskače Zanetija i glavom postiže prvi gol na utakmici. Sedam minuta kasnije Panući pronalazi Risea, koji se probio po levoj strani, stigao do protivničkog peterca i savladao golmana Cezara za 2:0.

Igrači Interu su ušli u drugo poluvreme sa namerom da promene odnos snaga na terenu. U petom minutu nastavka gol za Inter postiže Baloteli. Adrijano se našao u šesnastercu gostiju, dodao loptu do Balotelija, koji je neometan odličnim šutem savladao golmana Rome. Međutim gosti ubrzo postižu još jedan pogodak. Igrao se 57. minut kada je Baptista pred šesnastercom Intera okrenuo Kambjasa, lopta je stigla do Brigija koji prolazi pored Kordobe i postiže treći gol za svoj tim. Inter se nije predavao i odmah u sledećem napadu odličan šut Stankovića zaustavlja Doni.

U 62.minutu De Rosi faulira Balotelija, i to je sumnjiv penal za Inter koji upravo Baloteli sigurnim udarcem sa 11 metara pretvara u drugi gol za svoj tim. Četiri minuta kasnije Pizaro pronalazi Vučinića koji izbegava ofsajd zamku, ali njegov udarac glavom lako zaustavlja Cezar. Igrao se 79. minut kada je mladi bek milanskog tima Santon centrirao, Krespo sjajno pored Panućija skočio i pogodio gol gostiju za prvo izjednačenje na meču 3:3.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko poluprilika na obe strane, ali rezultat na semaforu ostao je nepromenjen.

Inter na čelu tabele ima sedam bodova prednosti od najbližeg pratioca Juventusa, dok je Roma na šestom mestu, dva boda udaljena od pozicije koja vodi u Ligu Šampiona.

Rezultati 26. kola: Atalanta - Kijevo 0:2, Kaljari - Torino 0:0, Palermo - Katanija 0:4, Ređina - Fjorentina 1.1, Sampdorija - Milan 2:1, Sijena - Djenova 0:0, Udineze - Leće 2:0, Inter – Roma 3:3. Juče igrano: Lacio - Bolonja 2:0, Juventus - Napoli 1:0.

Inter 26 18 6 2 47:21 60
Juventus 26 16 5 5 42:21 53
Milan 26 14 6 6 43:27 48
Fjorentina 26 14 4 8 38:25 46
Đenova 26 12 9 5 36:25 45
Roma 26 13 5 8 40:34 44
Kaljari 26 11 5 10 32:27 38
Lacio 26 11 5 10 37:37 38