Nedelja, 01.03.2009.

18:10

Sigurni Vest Hem, Bolton i Blekburn

U nedeljnim mečevima 27. kola engleske Premijer lige na domaćem terenu slavili su Vest Hem,i Bolton, a tri boda u gostima osvojio je Blekburn.

Fudbaleri Vest Hema savladali su Mančester Siti, Bolton je bio bolji od Njukasla, a na oba meča rezultat je bio 1:0. Blekburna je slavio na gostovanju protiv Hala 2:1. U meču sa veoma uzbudljivom završnicom Aston Vila i Stouk Siti igrali su nerešeno 2:2.

Džek Kolison je postigao jedini pogodak na ’Apton parku’ u pobedi Vest Hema protiv Mančester Sitija. Mladi fudbaler sredine terena savladao je Šeja Givena u 70. minutu meča, produživši tako crnu seriju Sitija, koji je u 14 odigranih mečeva u gostima zabeležio samo jednu pobedu. Trener ’čekićara’ Đanfranko Zola trijumfovao je tako u duelu sa bivšim saigračem iz Čelsija Markom Hjuzom koji predvodi ekipu Sitija. Ovom pobedom Vest Hem je dospeo na 7. mestu Premijer lige, preskočivši ekipe Fulama i Vigana. Tokom utekmice teško se povredio fudbaler domaćih Valon Behrami, kome je stradalo koleno i to bi vrlo lako mogao biti kraj sezone za njega.

Bolton se pobedom na domaćem ternu nad ekipom Njukasla, probio u gornji deo tabele engleskog šampionata. Jedini gol postigao je Jamajčanin Rikardo Gardner u 47. minutu. To je bio njegov prvi kontakt sa loptom pošto je u igru ušao na poluvremenu, provevši u igri samo 60 sekundi pre nego što je postigao pobedonosni gol. Domaći fudbaleri su u potpunosti zaslužili pobedu u ovoj utakmici stvorivši mnogo više šansi u odnosu na goste sa severa Engleske. Ekipa Njukasla bila je oslabljena ne igranjem nekolicine standardnih fudbalera. Bolton je sada deseti na tabeli, a Njukasl ostaje na 15. poziciji.

Dva gola u isto toliko minuta bila su dovoljna fudbalerima Blekburna da savladaju u gostima ekipu Hala. U meču sa pregršt šansi na obe strane viđena su i dva crvena kartona, po jedan na svakoj strani. Stefen Varnok je prvi zatresao mrežu domaćih u 34. minutu, da bi samo dva minuta kasnije rezultat na ’KC Stadionu’ bio 0:2, strelac je bio Kit Endrjuz. Fudbaleri Hala uspeli su do kraja meča samo da smanje prednost golom Jana Ešbija u 79. minutu. Blekburn je ovom pobedom obezbedio tri važna boda u borbi za opstanak, dok se Hul opasno približio zoni ispadanja

Aston Villa je vodila na 'Vila parku' protiv Stouka 2-0, golovima . Bugarina Stilijana Petrova u 45 i Džona Kerjua u 79 minutu. Činilo se tada da su tri boda zagarantovana domaćem timu. Međutim, u fantastičnom preokretu fudbaleri Stouka u tri minuta postižu dva gola i tako dolaze do boda. Nadu gostima dao je Rajan Šavkros golom u 87. minutu, da bi izjednačenje doneo Glen Vilan pogotkom u nadoknadi vremena.

Aston Vila - Stouk 2:2 (1:0)